Reklama

Molesta zagra na festiwalu hiphopowym

Opublikowano:
Autor:

Molesta zagra na festiwalu hiphopowym - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kultowa formacja Molesta Ewenement to kolejna gwiazda ujawniona przez organizatorów tegorocznej edycji Polish Hip- Hop Festival.

Kultowa formacja Molesta Ewenement to kolejna gwiazda ujawniona przez organizatorów tegorocznej edycji Polish Hip- Hop Festival.

W 1995 roku Warszawie Piotr "Vienio" Więcławski i Paweł "Włodi" Włodkowski założyli formację Mistic Molesta. Gdy dołączył do nich raper Marek "Kacza" Andrasik, nagrali – jako Molesta – płytę „Skandal”, która błyskawicznie dała im ogólnopolską popularność.

W 1998 roku Andrasik opuścił formację, która rok później wydała album „Ewenement”. Wydawnictwo uzyskało nominację do Fryderyka, nagrody polskiego przemysłu fonograficznego. „Taka płyta...” wydana w 2000, również nominowana została do Fryderyka. Do nagrywania tego albumu zaproszeni zostali dwaj raperzy Tomasz "Pelson" Szczepanek i Robert "Wilk" Darkowski.
Gdy na solową karierę zdecydował się Paweł „Włodi” Włodkowski, Piotr "Vienio" Więcławski i Tomasz "Pelson" Szczepanek jako duet zrealizowali trylogię „Autentyk” (2002-2005).

W 2006 roku ukazał się album „Nigdy nie mów nigdy”, sygnowany nazwą Molesta Ewenement, nagrany ponownie przez kwartet Więcławski, Włodkowski, Szczepanek i Darkowski. W 2008 roku wyszedł album „ Molesta i kumple”, na którym zabrakło wprawdzie Darkowskiego, za to pojawiła się spora grupa muzyków występujących gościnnie. Od 2008 roku formacja skupiała się głównie na koncertach, udokumentowanych również płytami „Live! in Fonobar” z 2009 roku oraz „Live in Warsaw” 2012” z 2012.

Molesta Ewenement jest uważana za jednego z prekursorów ulicznego rapu w Polsce. Obok formacji Kaliber 44, Slums Attack, oraz Nagły Atak Spawacza skład Molesta Ewenement jest zaliczana do grona najpopularniejszych formacji hip-hopowych w Polsce.

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

Więcej zdjęć z koncertu w Płocku zobacz w naszej galerii

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE