Reklama

Mnóstwo płocczan podążało za Trzema Królami [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Mnóstwo płocczan podążało za Trzema Królami [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mimo temperatury poniżej zera, mnóstwo płocczan przemaszerowało z kolędą na ustach w szóstym Orszaku Trzech Króli, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Duch Święty odnowi oblicze ziemi”.

Mimo temperatury poniżej zera, mnóstwo płocczan przemaszerowało z kolędą na ustach w szóstym Orszaku Trzech Króli, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Duch Święty odnowi oblicze ziemi”.

Już po raz ósmy płocczanie przemierzali ulice miasta za trzema mędrcami ze Wschodu, by oddać pokłon Dzieciątku w święto Objawienia Pańskiego. Niektórzy nawet założyli tekturowe korony.

Uczestnicy zgromadzili się na Starym Rynku o godz. 11.00, gdzie ustawiono scenę. Z tego miejsca wyruszył też wielobarwny, rozśpiewany korowód. W tym roku w role Trzech Króli wcielili się ks. Krzysztof Jaroszewski, proboszcz parafii św. Benedykta na Radziwiu, Andrzej Żabka, przedsiębiorca z Gąbina i debiutujący w tej roli płocki radny i nauczyciel w Zespole Szkół Technicznych, Leszek Brzeski. Tak uformowany korowód przeszedł ul. Bielską i al. Jachowicza na Mszę św. na Stanisławówce, aby mędrcy mogli złożyć pokłon, a także kadzidło, złoto i mirrę Dzieciątku. Mszę św. odprawił biskup Mirosław Milewski. Po niej był poczęstunek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE