Reklama

Młodzież z Gąbina w mazowieckiej czołówce

Opublikowano:
Autor:

Młodzież z Gąbina w mazowieckiej czołówce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Grupa teatralna z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Gąbinie w powiecie płockim otrzymała nagrodę w 7. edycji Festiwalu Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu, Gala finałowa odbyła się w w Teatrze Polskim w Warszawie.

Grupa teatralna z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Gąbinie w powiecie płockim otrzymała nagrodę w 7. edycji Festiwalu Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu, Gala finałowa odbyła się w w Teatrze Polskim w Warszawie.
 
W tym roku festiwal odbył się pod hasłem „Kocham Cię jak Irlandię” - interpretowano właśnie literaturę irlandzką. W pierwszym etapie konkursu jurorzy oglądali nadesłane przedstawienia. W półfinale komisja oglądała już na żywo sześć przedstawień. W sumie w festiwalu wzięło udział ok. 80 aktorów-amatorów. Najlepsi okazali się młodzi artyści z Koła „Maska” z Chudka (pow. ostrołęcki). Jurorów zachwycili swoją interpretacją „Szkoły obmowy” Sheridana. 

Dodatkowo, jurorzy chcąc docenić pracę opiekunów grup teatralnych, ich zaangażowanie, a także konsekwencję w działaniu i zapał, zdecydowali o ich wyróżnieniu. Były też nagrody za pracę zespołową, aktorską oraz adaptację i reżyserię. 

W gronie kilku wyróżnionych znalazł się spektakl „Tańce z Ballybeg” na podstawie dramatu Briana Friela grupy teatralnej z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Gąbinie pod opieką Agnieszki Wichrowskiej i Anny Charłusz. Doceniono rolę Rose, wyrazistość i prawdę sceniczną oraz żywiołowość. Nagroda ma wartość 1000 zł.

Organizatorami konkursu byli samorząd województwa mazowieckiego i Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE