Reklama

Młodzież urządza "koronaparty"? Sanepid apeluje do rozsądku rodziców

Opublikowano:
Autor:

Młodzież urządza "koronaparty"? Sanepid apeluje do rozsądku rodziców  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od kilku dni nieczynne są wszystkie placówki oświatowe, a młodzież powinna przebywać w domach. Nie wszyscy jednak stosują się do zaleceń władz i wykorzystują ten czas do spotkań towarzyskich lub imprez.

Od kilku dni nieczynne są wszystkie placówki oświatowe, a młodzież powinna przebywać w domach. Nie wszyscy jednak stosują się do zaleceń władz i wykorzystują ten czas do spotkań towarzyskich lub imprez. 

Sklepy, galerie handlowe, kina, teatry, restauracje, puby, bary - niemal wszystko w najbliższych dniach będzie zamknięte. Dotyczy to także wszystkich placówek oświatowych - od żłobków po uczelnie wyższe. Młodzi ludzie powinni przebywać w domach. Nie wszyscy się jednak do tego stosują. 

Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny apeluje, o:

  • dopilnowanie, aby ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne, dzieci i młodzież w tym okresie pozostały w domu, nie przemieszczały się, ograniczyły przebywanie w miejscach publicznych, gdzie mogą być duże skupiska ludzi (komunikacja publiczna, centra  handlowe, kluby itp.)
  • zwrócenie uwagi na możliwość organizowania przez uczniów spotkań towarzyskich (tzw. „koronaparty”, „domówek” itp.)  i zakazanie  swoim dzieciom spędzania czasu wolnego w takiej formie,
  • przestrzeganie zasad higieny osobistej (w tym higieny kaszlu i kichania oraz czystości rąk), a także systematycznego sprzątania i czystości pomieszczeń gospodarstwa domowego,
  • stosowanie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego,
  • śledzenie na bieżąco komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego,Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej o sytuacji epidemiologicznej w kraju.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE