Reklama

Młodzi płocczanie podbili włoski festiwal

Opublikowano:
Autor:

Młodzi płocczanie podbili włoski festiwal - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiktor Mieczykowski zdobył pierwszą, a Emma Moss drugą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Muzyki w Corato we Włoszech. Obydwoje młodzi artyści uczą się w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Płocku.

Wiktor Mieczykowski zdobył pierwszą, a Emma Moss drugą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Muzyki w Corato we Włoszech. Obydwoje młodzi artyści uczą się w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Płocku.

Emma Moss nie może pochwalić się tak licznymi nagrodami jak Wiktor Mieczykowski. Nie ma też równie wielkiego obycia ze sceną. Jednak we Włoszech doskonale poradziła sobie z tremą i zaprezentowała się niemal perfekcyjnie. Docenili to jurorzy, przyznając młodej płocczance drugą nagrodę w jej kategorii.

Prawdziwym „kolekcjonerem” trofeów jest Wiktor Mieczykowski. Z Włoch przywiózł dwa kolejne. Jako solista sięgnął po pierwszą nagrodę, natomiast z warszawianinem Wojciechem Niedziółką w zostali uhonorowani Grand Prix w kategorii muzyki kameralnej.

Młodzi płoccy muzycy zostali przygotowani do udziału we włoskim konkursie przez prof. Annę Rzymyszkiewicz. Na fortepianie akompaniowała im Maria Mieczykowska.

Konkurs w Corato organizowany był już po raz siedemnasty. Przewodniczącym jury był znany włoski skrzypek Felix Ayo. Na liście uczestników znaleźli się przedstawiciele Austrii, Azerbejdżanu, Czech, Chin, Francji, Japonii, Kazachstanu, Korei, Macedonii, Niemiec, Polski, Rosji, Rumunii, Stanów Zjednoczonych, Tajwanu, Ukrainy, Węgier oraz z Włoch.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE