Reklama

Młody skrzypek ponownie nagrodzony

Opublikowano:
Autor:

Młody skrzypek ponownie nagrodzony - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Koncercie Talentów, który został zaplanowany na 16 maja wraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną zagra między innymi Wiktor Mieczykowski, najbardziej utytułowany obecnie młody skrzypek z Płocka.

W Koncercie Talentów, który został zaplanowany na 16 maja wraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną zagra między innymi Wiktor Mieczykowski, najbardziej utytułowany obecnie młody skrzypek z Płocka.

Wiktor Mieczykowski muzykę ma w genach. Jego tata, Adam gra na instrumentach perkusyjnych w Płockiej Orkiestrze Symfonicznej, będąc jednocześnie jej dyrektorem. Mama Maria gra na fortepianie jako akompaniator, prowadzi lekcje w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia oraz w Ogólnopolskiej Szkole Muzycznej. Wiktor postawił na skrzypce, a jego kolejne sukcesy to dowód słuszności tego wyboru.

Dwunastoletni skrzypek, uczeń szóstej klasy OSM, swoje umiejętności kształci pod kierunkiem prof. Anny Rzymyszkiewicz i prof. Roberta Szredera. Jest studentem Young Talent Class Conservatorium w Maastricht w Holandii, członkiem Lusławickiej Orkiestry Talentów (założonej przez Krzysztofa Pendereckiego), stypendystą fundacji Ingenium.

Ma na swoim koncie nagrody zdobywane podczas licznych konkursów międzynarodowych i krajowych. Ostatnią jego zdobyczą jest pierwsze miejsce siódmej edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Duetów Skrzypcowych Olesno 2014. Młody płocki skrzypek wystąpił w duecie z Wojciechem Niedziółką z Państwowej Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia nr 4 w Warszawie.

Fot. Archiwum OSM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE