Reklama

Ministerstwo wprowadza nową usługę. Ma być sprawniej

Opublikowano:
Autor:

Ministerstwo wprowadza nową usługę. Ma być sprawniej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od dziś czekający na wydanie paszportu będą mogli skorzystać z nowej usługi. Poinformował o tym wiceminister spraw wewnętrznych i administracji podczas oficjalnego otwarcia odrestaurowanej kamery pruskiej.

Od dziś czekający na wydanie paszportu będą mogli skorzystać z  nowej usługi. Poinformował o tym wiceminister spraw wewnętrznych i administracji podczas oficjalnego otwarcia odrestaurowanej kamery pruskiej. 

Okres wakacyjny to czas, kiedy rośnie liczba wniosków o wydanie paszportu. Warto sprawdzić ważność swojego dokumentu, bo podczas odprawy na lotnisku można się niemiło zaskoczyć. Zwłaszcza, że aby wjechać do niektórych krajów, paszport musi być ważny jeszcze przez pół roku od przekroczenia granicy.

Teraz ministerstwo wprowadziło nową usługę. Termin wydawania paszportów się nie zmieni i nadal będzie to 30 dni. Zazwyczaj dokument jest jednak wystawiany szybciej i dzięki wprowadzonej usłudze składający się o tym dowie. Wiadomość zostanie przysłana smsem lub na adres mailowy. Ministerstwo zastrzega, że w momencie wydania paszportu dane są kasowane. Usługa jest bezpłatna, ale nieobowiązkowa. 

- W czerwcu, lipcu i sierpniu obserwujemy nawet trzykrotny wzrost liczby wydawanych paszportów - mówił Tomasz Zdzikot, podsekretarz stanu w ministerstwie spraw wewnętrznych i administracji. 

Apelował też o sprawdzenie ważności swoich dokumentów. - W tym roku ważność traci ok. 5,2 mln dowodów osobistych. Warto sprawdzić, kiedy ważność się kończy, aby uniknąć przykrych niespodzianek podczas wakacyjnej podróży.

Usługa będzie dostępna od 1 czerwca we wszystkich biurach paszportowych w Polsce. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE