Reklama

Reklama

Ministerialna kasa wesprze Książnicę

Opublikowano: 4 marca 2013 01:14
Autor:

Ministerialna kasa wesprze Książnicę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Książnica Płocka otrzymała z ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego dotację w wysokości 15 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na projekt „Szczęśliwa 13!” realizowany przez Bibliotekę dla dzieci.

Reklama

Książnica Płocka otrzymała z ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego dotację w wysokości 15 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na projekt „Szczęśliwa 13!” realizowany przez Bibliotekę dla dzieci.

Książnica Płocka znalazła się w prestiżowym gronie instytucji, które otrzymały dotację z programu „Promocja literatury i czytelnictwa” realizowanego przez ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego. Wśród dotowanych organizacji i instytucji znalazły się także m.in. Wrocławski Teatr Lalek, Fundacja ABC XXI, Biblioteka Raczyńskich oraz Polska Sekcja IBBY.

Biblioteka dla dzieci, bo to ona jest beneficjentem ministerialnej dotacji dla Książnicy Płockiej, przygotowuje projekt „Szczęśliwa 13!” czyli cykl trzynastu wydarzeń literackich, które mają być realizowane w 2013 roku. Bibliotekarze z „Chotomka” przygotowują cykl spotkań autorskich „Co nowego w Literaturze”. W gmachu przy Sienkiewicza maja pojawić się między innymi: Paweł Beręsewicz, Joanną Olech, Grzegorz Kasdepke, Beata Ostrowicka, Barbara Gawryluk oraz Roksana Jędrzejewska-Wróbel.

Projekt Szczęśliwa 13! ma również wesprzeć działania na stałe wpisane w funkcjonowanie Biblioteki dla dzieci – konkursy plastyczne, literackie i recytatorskie. W tym roku mocniej zaakcentowane zostaną obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (w dniach 1-7 czerwca). Już po raz trzeci zorganizowane zostanie wspólne czytanie przed płockim ratuszem „Czytać wypada, czyli książek parada”. W roli prowadzącego wystąpi jeden z aktorów płockiego Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego.

Do wspólnego odczytania „Lokomotywy” Juliana Tuwima zaproszeni zostaną jak w latach poprzednich, prezydent i jego zastępcy, radni, dyrektorzy wydziałów Urzędu Miasta, dyrektorzy instytucji kulturalnych, nauczyciele, dyrektorzy szkół i przedszkoli, rodzice, dziadkowie, bibliotekarze, wolontariusze, przedstawiciele mediów oraz dzieci. Z myślą o najmłodszych organizatorzy przygotowują dodatkowe atrakcje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.