Reklama

Miniatury płockiego pomnika już do rozdania. Są na nich wiersze

Opublikowano:
Autor:

Miniatury płockiego pomnika już do rozdania. Są na nich wiersze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To już kolejna uliczna akcja, którą organizują. Tym razem przypomną wiersze płockiego poety. Przygotowali kilkanaście miniatur płockiego pomnika, który wszyscy dobrze znają. W sam raz do postawienia na półce. Wiersz wybieramy sami.

To już kolejna uliczna akcja, którą organizują. Tym razem przypomną wiersze płockiego poety. Przygotowali kilkanaście miniatur płockiego pomnika, który wszyscy dobrze znają. W sam raz do postawienia na półce. A jaki chcemy wiersz, to już wybierzmy sami. 

W tym roku wypadła 120. rocznica urodzin i 55. rocznica śmierci Władysława Broniewskiego. Ale czy znamy inne wiersze płockiego poety, poza tym, który może nawet recytowaliśmy w szkole, czyli "Bagnet na broń"? Broniewski dla jednych jest przede wszystkim znanym płocczaninem kojarzonym z kilkusetletnim dębem przy domu na Kościuszki, poetą, który po śmierci córki stworzył cykl wierszy porównywalny z "Trenami" Jana Kochanowskiego, byłym legionistą, dla drugich również będzie poetą, tyle że uwikłanym w historyczne wydarzenia związane z ustrojem politycznym. 

Najwyraźniej krata przy schodach na ul. Mostowej paradoksalnie nie stała się miejscem dla roślin, tylko co pewien czas służy do urządzania galerii wplecionej w miejską przestrzeń. Miniaturowe pomniki Broniewskiego są do wzięcia za darmo, na każdym umieszczono inny wiersz poety. Może dzięki tej akcji niektórzy przypomną sobie o jego twórczości, tak jak zrobili to kilka lat temu artyści na czele z Muńkiem Staszczykiem z T'Love, Pidżamą Porno, Zespołem Pustki, Marcinem Świetlickim. "Poczęstujecie się" Broniewskim? Jeśli macie ochotę, to nie zwlekajcie, kilka pomników już zniknęło. 

Plenerową wystawę zatytułowano "Broniewski". Zobaczcie, jak wyglądały przygotowania autorów podpisujących się jako Among Scratches i 3kropki:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=HFjroeJKTVA&feature=youtu.be[/YT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE