Reklama

Miłośnicy teatru – na warsztaty. Aktualizacja

Opublikowano:
Autor:

Miłośnicy teatru – na warsztaty. Aktualizacja - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Stowarzyszenie Teatr Per Se we współpracy z Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki przygotowało warsztaty teatralne. Pierwsze zajęcia zaplanowane zostały na wrzesień.

Stowarzyszenie Teatr Per Se we współpracy z Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki przygotowało warsztaty teatralne. Pierwsze zajęcia zaplanowane zostały na wrzesień.

W zajęciach warsztatowych mogą brać udział ludzie (przede wszystkim młodzi), którzy chcą zająć się interpretacją tekstów ciekawych autorów, poprawić wymowę, kształtować gust sceniczny, rozwijać wyobraźnię, uczestniczyć w konkursach recytatorskich, świadomie "być" na scenie. Szczególnie mile widziane będą osoby, które myślą w przyszłości o studiach w szkole teatralnej.

Jak powiedziała nam Anna Kaźmierowska ze Stowarzyszenia Teatr Per Se, w planach jest stworzenie kilku grup warsztatowych.

Joanna Stanowska, która poprowadzić ma dwie grupy licealistów, przygotowuje program, który żadnemu z uczestników nie pozwoli nudzić się nawet przez moment. - Każda grupa będzie pracować w innej technice teatru formy: pantomima, teatr ruchu-tańca, teatr lalki, teatr przedmiotu, teatr cieni, praca z maską. Na zajęciach młodzież pozna główne techniki gry aktorskiej: Czechowa, Meyerholda, Grotowskiego, i innych - powiedziała nam Joanna Stanowska. - Będziemy się uczyć metod improwizacji aktorskiej oraz wyrażania emocji nie tylko za pomocą słowa ale przede wszystkim ruchu i gestu. Będzie praca nad dykcją, emisją głosu. Ponadto uczestnicy warsztatów podczas zajęć będą oglądqać i analizować spektakle w różnych technikach teatralnych z całego świata. Każda grupa zrealizuje swój własny spektakl, do którego sama stworzy scenografię i dobierze muzykę.
Anna Kaźmierowska chce pracować z grupą ludzi, którzy przede wszystkim przygotowywać się będą do udziału w konkursach recytatorskich, chociaż również nie wyklucza przygotowania ze swoimi podopiecznymi przynajmniej jednego pokazu. Mariusz Pogonowski prawdopodobnie pracować będzie z dorosłymi.


Zapisy na warsztaty przyjmuje Anna Kaźmierowska mailowo pod adresem kazmierowskaanna@wp.pl lub telefonicznie pod numerem 608 294 366). Ilość miejsc jest ograniczona. Zajęcia, które rozpocząć się mają jeszcze we wrześniu, potrwają prawdopodobnie do czerwca 2014 roku.

Fot. Tomasz Paszkiewicz

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE