Reklama

Miliony złotych na renowację zabytków. Także płockich

Opublikowano:
Autor:

Miliony złotych na renowację zabytków. Także płockich - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko 7,5 mln złotych przeznaczy samorząd województwa mazowieckiego na remonty i konserwacje mazowieckich zabytków. Wsparcie otrzymają aż 93 obiekty. W tym gronie znalazło się 13 z powiatu płockiego i sierpeckiego.

Blisko 7,5 mln złotych przeznaczy samorząd województwa mazowieckiego na remonty i konserwacje mazowieckich zabytków. Wsparcie otrzymają aż 93 obiekty. W tym gronie znalazło się 13 z powiatu płockiego i sierpeckiego.

Za te pieniądze zostaną wykonane prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy mazowieckich zabytkach. W sumie złożono 165 wniosków na łączną kwotę ponad 22 mln złotych. Duża część z nich otrzyma dofinansowanie. 

- To kolejne wsparcie dla rewitalizacji mazowieckich zabytków - powiedział Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Trwał nabór, w którym wzięły udział przeważnie obiekty sakralne, ale nie tylko. Pieniądze trafią także do prywatnych zarządców czy samorządów. Za te środki zostaną wykonane m.in. prace konserwatorskie. Na przykład w płockiej katedrze zostanie odrestaurowana zabytkowa zakrystia - mówił w rozmowie z nami.

Wśród zabytków z powiatów płockiego i sierpeckiego, które w tym roku otrzymają dofinansowanie z budżetu Mazowsza znalazło się 13 obiektów. Poza wspomnianą już katedrą w Płocku, wykonane zostaną pracę m.in. na ołtarzu głównym kościoła pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Drobinie, przeprowadzony zostanie remont elewacji kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Rokiciu czy odrestaurowanie zabytkowego budynku przy ul. Kościuszki 22 w Płocku.

- Chcemy pomóc uratować obiekty zabytkowe, często kilkusetletnie - tłumaczył Adam Struzik. - To jest wkład samorządu województwa w dalsze istnienie wielkiego dziedzictwa historycznego i kulturalnego, jakie na Mazowszu mamy. Staramy się co roku odrestaurowywać te wyjątkowe miejsca. A mamy ich tysiące - zapewniał.

Do powiatów płockiego i sierpeckiego w ramach programu trafi ponad 1 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE