Reklama

Reklama

Miliony z Krajowego Zasobu Nieruchomości dla Płocka. Miasto otrzymało dofinansowanie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Miliony z Krajowego Zasobu Nieruchomości dla Płocka. Miasto otrzymało dofinansowanie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do Płocka przyjechał prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości, który przekazał symboliczny czek.  Miasto pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na realizację dwóch inwestycji. Jakich?

Reklama

Na wsparcie dwóch inwestycji przeznaczono 2,4 mln zł dofinansowania. Symboliczny czek wręczył prezes KZN na ręce włodarza miasta.  Jak usłyszeliśmy podczas konferencji prasowej, Płock wykorzysta te środki na realizację inwestycji mieszkaniowych w mieście. Chodzi o budowane przez MTB bloki mieszkalne przy ul. Sienkiewicza 46 i ul. 1 Maja 2.

- Dziękuję za to wsparcie – mówił Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. - Zgodnie z ustawą, KZN, pod pewnymi warunkami, może przeznaczyć na dotację tego rodzaju inwestycji mieszkaniowych wsparcie w wysokości 10 proc. jej wartości.

Arkadiusz Urban, prezes Krajowego Zasoby Nieruchomości, przekonywał, że KZN służy temu, by wspierać budownictwo mieszkaniowe – zwłaszcza dla osób nie mających zdolności kredytowych, choć mających zdolności czynszowe.

- Będziemy zawsze wspierać tego typu inicjatywy – podkreślał Urban. - Dziś współpracujemy z blisko 400 gminami w 36 społecznych inicjatywach mieszkaniowych. W najbliższych miesiącach liczba ta zostanie podwojona.

Miasto złożyło kolejne wnioski, w których ubiega się o dofinansowanie remontu budynku przy ul. Sienkiewicza 48 (800 tys. zł) i 3 maja 21 (619 tys. zł).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy