Reklama

Miliony na przedszkola. Kto otrzymał wsparcie w regionie płockim?

Opublikowano:
Autor:

Miliony na przedszkola. Kto otrzymał wsparcie w regionie płockim? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarząd Województwa Mazowieckiego zdecydował, że na rozwój edukacji przedszkolnej zostanie przeznaczone ponad 16 mln zł. Skorzysta 40 placówek.

Zarząd Województwa Mazowieckiego zdecydował, że na rozwój edukacji przedszkolnej zostanie przeznaczone ponad 16 mln zł. Skorzysta 40 placówek. 

Przybędzie 1185 miejsc, zarówno tych nowo utworzonych oraz dostosowanych do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Do wnioskodawców trafią pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz z budżetu państwa. 

- Przedszkole jest bardzo ważnym etapem w edukacji i rozwoju dzieci, dlatego niezwykle istotne jest, aby każdy mały Mazowszanin miał możliwość skorzystania z tej szansy. Wybrane do dofinansowania projekty dają taką szansę szczególnie dzieciom na przykład z autyzmem, cukrzycą, Zespołem Aspergera czy z innymi niepełnosprawnościami, do przyjęcia których dotychczas wiele placówek nie było przygotowanych - podkreśla Elżbieta Szymanik, zastępca dyrektora ds. EFS w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych.

Nowe miejsca w istniejących placówkach, dostosowanie miejsc i programu zajęć do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, dodatkowe zajęcia dla przedszkolaków oraz szkolenia dla kadry pedagogicznej to działania, które uzyskały wsparcie z funduszy europejskich. 

W gronie 40 beneficjentów jest tylko jedna placówka z regionu płockiego - to przedszkole w Sannikach (pow. gostyniński). Projekt miasta i gminy Sanniki opiewa na 326 tys. zł, dotacja wyniesie 261 tys. zł.

Niestety, wsparcia - z powodu wyczerpania puli pieniędzy - nie otrzymają projekty gminy Słupno oraz miasta i gminy Gąbin (pow. płocki).

Do utworzenia nowych lub przystosowania dla dzieci z niepełnosprawnościami wcześniej istniejących miejsc, konieczne będzie m.in. prowadzenie prac remontowo-budowlanych, zakup mebli, wyposażenia i sprzętu, np. komputerowego czy multimedialnego. Pieniądze przeznaczone będą również na wyposażenie placów zabaw, zakup zabawek, pomocy dydaktycznych i specjalistycznego sprzętu, w tym także do pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE