Reklama

Reklama

Miliony na ochronę zdrowia kobiet. M.in. na profilaktykę nowotworową

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Miliony na ochronę zdrowia kobiet. M.in. na profilaktykę nowotworową - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Startuje program, którego celem jest ochrona zdrowia kobiet i profilaktyka. Ruszył nabór wniosków. W puli są 3 mln zł.

Reklama

O środki w ramach programu "Mazowsze dla zdrowia kobiety 2023" mogą ubiegać się powiaty i miasta na prawach powiatu. Można pozyskać dofinansowanie działań związanych z ochroną zdrowia i profilaktyką najczęściej występujących u kobiet chorób - m.in. nowotworowych. 

Jak wyliczają w samorządzie, na Mazowszu dominują kobiety - jest ich 2,8 mln, co stanowi przeszło połowę wszystkich mieszkańców całego wojewódzwa. Według statystyk najliczniejszą grupę stanowią panie w wieku 35-39 lat.

- Właśnie dlatego wiemy, że to potrzebny program - tłumaczy Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego. - Chcemy w ten sposób zachęcić samorządy do promowania zdrowia kobiet- Jest to o tyle ważne, że w trakcie pandemii wiele pań przestało wykonywać badania profilaktyczne.

Celem projektu jest wspieranie zadań związanych z ochroną zdrowia i profilaktyką chorób najczęściej występujących u kobiet - a więc wspomnianych już nowotworów, chorób uroginekologicznych czy osteoporozy.

Samorządy mogą otrzymać środki zarówno na świadczenia zdrowotne (chociażby USG piersi, mammografia czy cytologia), jak i na promocję zdrowia oraz edukację w tym obszarze (m.in. akcje informacyjne i warsztaty).
 
Pomocą finansową z budżetu województwa zostaną objęte zadania własne samorządów powiatowych z zakresu promocji i ochrony zdrowia. Co ważne, nie mogą to być projekty o charakterze inwestycyjnym. 

Więcej informacji na temat programu na stronie mazovia.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy