Reklama

Reklama

Miliony dla strażaków ochotników. Ruszył nabór do mazowieckiego programu wsparcia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Miliony dla strażaków ochotników. Ruszył nabór do mazowieckiego programu wsparcia - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 20 mln zł dla Ochotniczych Staży Pożarnych. Samorząd województwa mazowieckiego czeka na wnioski, których nabór wystartował i potrwa do 12 marca. Środki strażacy ochotnicy będą mogli przeznaczyć m.in. na zakup lekkich samochodów ratownictwa technicznego, sprzęt specjalistyczny czy remonty i modernizacje strażnic.

Reklama

Wystartował program wsparcia dla jednostek OSP, których na Mazowszu działa około dwóch tysięcy. Ma to być wsparcie dla blisko 75 tys. strażaków. 

– Udało nam się zwiększyć pulę środków przeznaczoną na zakup sprzętu i lekkich samochodów ratownictwa technicznego a także remonty i modernizacje strażnic – przekonuje Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - W tym roku przeznaczymy na te działania w sumie 20 mln zł - wylicza.

Z tej puli 15 mln zł przekazanych zostanie na samochody ratownicze i doposażenie strażaków. W ramach wsparcia możliwy będzie zakup lekkich samochodów ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą, sprzętu specjalistycznego oraz odzieży ochrony indywidualnej strażaka (hełmy strażackie, buty strażackie, ubrania specjalne, rękawice specjalne).

 – Skuteczność działania jednostek OSP często uzależniona jest od tego, jakim sprzętem dysponują – podkreślał Wiesław Raboszuk, wicemarszałek Mazowsza. -  Od lat systematycznie doposażamy mazowieckie jednostki ochotniczych straży pożarnych. To nie tylko samochody, sprzęt, ubiór, ale również niezbędne w czasie pandemii środki ochrony osobistej – dodał.

Strażacy będą mogli zdobyć do 80 tys. zł na nowy lekki samochód, a na nowy sprzęt specjalistyczny - 40 tys. zł w przypadku złożenia 2 wniosków, (wsparcie nie może przekroczyć 50 proc. wartości rynkowej zakupywanego sprzętu czy kompletu odzieży).

Co ważne, każda gmina może złożyć maksymalnie jeden wniosek na dofinansowanie zakupu samochodu albo dwa wnioski – dla różnych jednostek OSP – w przypadku zakupu sprzętu specjalistycznego. Nabór wniosków trwa od 1 do 12 marca br.

W ramach wsparcia oferowanego dla OSP wygospodarowano również budżet na remonty lub modernizacje strażnic. Na takie działania będzie można uzyskać dofinansowanie do 25 tys. zł. 

 Szczegóły dotyczące naboru wniosków można znaleźć na stronie mazovia.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy