Reklama

Milion złotych na projekty dla płocczan

Opublikowano:
Autor:

Milion złotych na projekty dla płocczan - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Fundusz Grantowy dla Płocka otrzyma unijne dofinansowanie na projekty społeczne dla dzieci. Co powstanie w budynku Gimnazjum nr 5?

Fundusz Grantowy dla Płocka otrzyma unijne dofinansowanie na projekty społeczne dla dzieci. Co powstanie w budynku Gimnazjum nr 5?

Ponad milion złotych Fundacja Fundusz Grantowy dla Płocka w partnerstwie z Gminą Miasto Płock przeznaczy na streetworking związany z pracą pedagogiczną i społeczną na rzecz dzieci. Pieniądze umożliwią także stworzenie lepszych warunków w świetlicach środowiskowych dla najmłodszych płocczan oraz specjalistyczne zajęcia rodzinne. Realizacja stanie się możliwa dzięki dotacji przyznanej z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa. Projekt ma być realizowany od stycznia 2018 roku i potrwa 24 miesiące.

Pierwsza utworzona placówka wsparcia dziennego będzie prowadzona w ramach pedagogiki podwórkowej (streetworkingu). Warto też przypomnieć o działającym w Płocku stowarzyszeniu „Wędka” założonym przez osoby, które współpracowały z Fundacją.

[ZT]15162[/ZT]

Dotychczas Fundusz Grantowy dla Płocka wdrożył do pracy z dziećmi ośmiu streetworkerów, określanych także jako pedagodzy ulicy. Będzie również druga placówka wsparcia dziennego zlokalizowana w siedzibie Gimnazjum nr 5 przy ul. Królowej Jadwigi, która powstanie we współpracy z partnerem projektu – Gminą Miasto Płock, a także realizatorem działań – Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Będą odbywały się bezpłatne zajęcia i warsztaty. W planach jest objęcie wsparciem z zakresu doradztwa także rodzin dzieci korzystających ze świetlic, zwłaszcza ich opiekunów.

- Realizacja projektu będzie istotną pomocą w działaniach na rzecz wspierania lokalnej społeczności w procesie wychowywania dzieci i młodzieży prowadzonego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Płocku, gminne placówki wsparcia dziennego oraz Fundację Fundusz Grantowy dla Płocka – dodają w Fundacji.

Środki na projekt pochodzą z Unii i z dotacji celowej z budżetu państwa i wyniosą 988 tys. zł, pozostała kwota 75 tys. zł to środki przekazane przez lidera projektu, czyli Fundację Fundusz Grantowy dla Płocka oraz partnera projektu, którym jest Gmina Miasto Płock.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE