Reklama

Reklama

MIG, Skolim, bańki, smok Edzio, biesiada, ranczo, Iskry Niepodległej. Co się dzieje w Płocku i regionie 1, 2 i 3 maja? [LISTA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

MIG, Skolim, bańki, smok Edzio, biesiada, ranczo, Iskry Niepodległej. Co się dzieje w Płocku i regionie 1, 2 i 3 maja? [LISTA] - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa wyjątkowo długi weekend kwietniowo-majowy. Prezentujemy drugą część naszych zapowiedzi, tym razem na pierwsze dni maja - od poniedziałku do środy.

Reklama

Może wybierzecie coś dla siebie?

Co się dzieje w Płocku i regionie w poniedziałek 1 maja?

Od 1 do 4 maja można będzie obejrzeć w Płocku wyjątkową ekspozycję - "Iskry Niepodległej". Multimedialny projekt Biura "Niepodległa" zagości przy stacji paliw PKN Orlen na Podolszycach (ul. Wyszogrodzka 123).

Do miasta przyjedzie niezwykły pojazd, będący mobilnym centrum historycznym. Pojazd przemierza kraj. W naczepie prezentowany jest spektakl, pokazujący historię Polski z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Widowisko popularyzuje sylwetki ojców niepodległości, sportowców, podróżników, ludzi kultury, naukowców czy społeczników.

Harmonogram:
1 maja - 10:00 – 18:00
2 maja - 10:00 – 18:00
3 maja - 10:00 – 18:00
4 maja - 10:00 – 16:00

W poniedziałek oraz w środę w godz. 10:00 – 18:00 na Majówkę w skansenie zaprasza Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Impreza łączy biesiadę, beztroską zabawę i tańce. 

- W zagrodach chłopskich odbywają się prezentacje dawnych wiosennych zajęć domowych i gospodarskich oraz rzemiosła i rękodzieła. Na scenie amfiteatru występują zespoły folklorystyczne. Zwiedzający uczestniczą w konkursach i zabawach dla całej rodziny. Jest też kiermasz produktów regionalnych, rękodzielniczych i tradycyjnych - wyliczają w muzeum.

O godz. 11:00 płocka Lewica zaprasza na obchody Święta Pracy i rocznicy wstąpienia Polski do Unii (pomnik Broniewskiego).

O godz. 13:00 (do 18:00) mamy propozycję dla całych rodzin, a zwłaszcza z małymi dziećmi. Na Majówkę zaprasza Ranczowisko (Słupno k. Płocka, ul. Królewska 21). Zaplanowano oprowadzanie po zwierzyńcu, ognisko (prowiant własny, kawa i herbata do dyspozycji), gry i zabawy sportowe, pokaz karmienia sów.

O godz. 20:00 zaplanowano rozpoczęcie sezonu na Plaży Patelnia w podpłockiej Grabinie. Wystąpią Skolim, Spontan i Disco Boys.

Co się dzieje w Płocku we wtorek 2 maja?

Wtorek to wprawdzie w kalendarzu dzień roboczy, ale sporo osób korzysta z urlopu. 2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji o godz. 16:00 na Starym Rynku zaprezentuje się Harcerski Zespół Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” wraz z uczniami SP Specjalnej nr 24 w Płocku, zaplanowano m.in. rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o historii politycznej II RP i wspólne zdjęcie z biało-czerwoną.

O godz. 15:00 na plaży nad Wisłą rozpocznie się Dzień Baniek Mydlanych ze Smokiem Edziem Płock '23. 

- Co przygotowaliśmy? Nieograniczona ilość darmowego płynu, bańkowe akcesoria, zamykanie w bańce mydlanej, dmuchane zamki, konkursy z nagrodami. Dołączy do nas gość specjalny, znany z kanału YouTube, czyli Smok Edzio. Każdy będzie mógł się z nim spotkać, przytulić, zbić piątkę - zachęcają organizatorzy.

O godz. 17:30 na płockiej plaży zaplanowano Dzień Kolorów Płock '23. Będą wyrzuty kolorów, dmuchane zamki, kolorowe łakocie, przepyszne granity, konkursy z nagrodami.

Co się dzieje w Płocku i regionie w środę 3 maja?

W Płocku odbędą się obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja:
- godz. 9.50 – zbiórka pocztów sztandarowych, Bazylika Katedralna
- godz. 10.00 – msza święta w intencji Ojczyzny
- godz. 11.15 – uroczystości przy Płycie Nieznanego Żołnierza, pl. Narutowicza
- godz. 12.30 – złożenie kwiatów przy Pomniku Marszałka Stanisława Małachowskiego, Maraton Czytania Konstytucji RP (uczestnicy otrzymają egzemplarz Konstytucji RP)

Na Majówkę w skansenie ponownie (także 1 maja) zaprasza Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Impreza (w godz. 10:00 - 18:00) łączy biesiadę, beztroską zabawę i tańce. 

O godz. 12:00 rozpocznie się impreza "Wiosna na Mazowszu". Spotkanie poświęcone jest obchodom rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, dnia strażaka i odzyskaniem praw miejskich przez Bodzanów. Gwiazdą wydarzenia będzie zespół MIG.

W środę w godz. 15:00 – 17:30 w Fun Parku nad Sobótką odbędzie się Festiwal Baniek Mydlanych i Kraina Bajkowych Animacji. Będzie dużo darmowego płynu, bańkowe zabawy, bajkowe animacje, kolorowe łakocie i granity, dmuchańce. 

O godz. 17:30 w Fun Parku rozpocznie się impreza "Kolor Fest Płock - Dzień Kolorów Holi w Płocku". Będzie muzyka, zabawa, wyrzutnie proszków. 

Propozycją np. na spacer w dowolnym dniu może być wizyta w płockim zoo, które jest otwarte codziennie, także w święta. W maju zoo zaprasza w godz. 9:00 - 19:00 (kasa do godz. 18:00).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy