Reklama

Mieszkańcy skarżą się na zapach i pochodnie. Orlen odpowiada

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy skarżą się na zapach i pochodnie. Orlen odpowiada  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na naszą skrzynkę redakcyjną wpłynęło kilka wiadomości od mieszkańców, którzy od rana żalili się na uciążliwości zapachowe, a swoje podejrzenia skierowali na Orlen. Nad zakładem widoczna jest duża pochodnia.

Na naszą skrzynkę redakcyjną wpłynęło kilka wiadomości od mieszkańców, którzy od rana żalili się na uciążliwości zapachowe, a swoje podejrzenia skierowali na Orlen. Nad zakładem widoczna jest duża pochodnia. 

W sobotę na naszą skrzynkę wpływały informacje od płocczan. Niektórzy  mieszkańcy skarżyli się na odór, inni przysyłali też zdjęcia pochodni widocznej nad zakładem. 

Skontaktowaliśmy się z biurem prasowym PKN ORLEN i zadaliśmy pytania o sprawność zakładowych instalacji i czy przykry zapach może pochodzić właśnie z kombinatu. Po kilkudziesięciu minutach otrzymaliśmy odpowiedź. 

- W związku z drobnymi pracami naprawczymi na jednej z instalacji, nad Zakładem Produkcyjnym w Płocku może być widoczny płomień pochodni. Sytuacja nie ma żadnego wpływu na funkcjonowanie Zakładu ani otoczenie. Nie jest też powodem do wystąpienia uciążliwości zapachowych - czytamy w odpowiedzi. 

Wyniki ze stacji pomiarowych Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska również nie wskazują na przekroczenie norm. Poziom dwutlenku siarki w sobotę 11 stycznia w największym piku  o godz. 12:00. wynosił 35 µg/m3 (stacja przy ul. Reja). Norma godzinowa dopuszcza 350 µg/m3, a dobowa 125 µg/m3. W normach mieściły się także stężenia dwutlenku azotu, ozonu czy tlenku węgla. 

Pomiary powietrza można sprawdzić na stronie WIOŚ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE