Reklama

Reklama

Mieszkańcy nie mają gdzie parkować, a parking przy Cotexie stoi pusty. Dlaczego?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dlaczego duży parking przy Cotexie świeci pustkami, a interesanci, którzy tam przyjeżdżają, wolą pozostawić auto na znajdującym się obok osiedlu? - To przez opłaty, które Cotex właśnie wprowadził. - Pracownicy i interesanci notorycznie zastawiają miejsca mieszkańców. Nie mamy możliwości zaparkowania auta przed własnym blokiem – tłumaczy pan Paweł. W Cotexie odpierają zarzuty.

Reklama

Do redakcyjnej skrzynki mailowej napisał jeden z czytelników. W wiadomości do nas opisał sytuację, na którą skarżą się mieszkańcy osiedla Międzytorze. Zwłaszcza bloków przy ul. Braci Jeziorowskich.

- Cotex właśnie wprowadził opłaty na swoich parkingach. Niestety efekt tego jest odwroty od zamierzonego – alarmuje pan Paweł. - Na parkingach pojawiły się znaki „parking płatny”, a na placu parkometry. Najpierw darmowe było pierwsze 15 minut, jednak teraz już jest 30 minut. I tu pojawia się problem. Pracownicy i interesanci notorycznie zastawiają miejsce mieszkańców, zwłaszcza wokół bloków przy ul. Braci Jeziorowskich 3, 5 i 7 – wymienia.

W ocenie naszego czytelnika, problem jest poważny. W ciągu dnia mieszkańcy osiedla nie mają gdzie zaparkować swoich aut.

- Nie mamy jak zaparkować przed własnym blokiem, a parkingi Cotexu w większości są puste – przekonuje. -  Przed naszymi blokami parkują teraz samochody z rejestracjami WPL, WGS, WSE, czyli przyjezdni. Wieczorem, po skończonej pracy w Cotexie nasze parkingi pustoszeją - opowiada.

Problem stanowią nie tylko interesanci Cotexu, ale i klienci przyjeżdżający do znajdującej się w biurowcu kwiaciarni czy pacjenci tamtejszej przychodni. 

-  Nie rozumiem decyzji zarządu Cotexu wprowadzającej opłaty na swoich parkingach. Czy nie można było tego zrobić inaczej? - pyta pan Paweł. -  Mógłby być płatny parking, ale np. dopiero po pierwszej godzinie, wtedy wszyscy interesanci mogliby spokojnie sobie zaparkować przed Cotexem. Tak samo pracownicy: wszyscy powinni mieć specjalne przepustki umożliwiające im parkowanie w godzinach pracy. Niestety tak nie jest. Owszem niektórzy pracownicy posiadają przepustki, ale nie wszyscy. Są tacy pracownicy, którzy parkują przed naszymi blokami – wyjaśnia po chwili.

Nasz czytelnik spacerując przed południem wokół bloków naliczył w sumie około 20 samochodów, które powinny być zaparkowane przy Cotexie. - To bardzo duża liczba zajętych miejsc – przekonuje. -. Według informacji zamieszczonych na stronie internetowej Cotexu, obiekt ten posiada razem 340 miejsc parkingowych. Niestety brakuje informacji o wprowadzonych opłatach – to taka niespodzianka dla interesantów… Spotkałem pana z Łęczycy, przyjechał na badania do przychodni, nie chciał płacić za parking, zaparkował koło naszego bloku – dodaje na zakończenie.

Poprosiliśmy o komentarz w Elkop SE, właściciela obiektu Cotex Office Centre. Jak usłyszeliśmy, to decyzja podjęta dla najemców i ich klientów.

- Podjęto decyzję o  uporządkowaniu zasad oraz organizacji  parkingów przynależnych do obiektu zlecając to zadanie specjalistycznej firmie – wyjaśniają w zarządzie. - Podmiot administrujący przestrzeniami parkingowymi Cotex Office Centre zapewnia prawidłową organizację parkingu, czystość oraz bezpieczeństwo jego użytkowników. Wprowadzone opłaty za parkowanie stanowiące standard w tego rodzaju przypadkach przeznaczane są na pokrycie kosztów organizacji i utrzymania parkingów w należytym stanie oraz czystości – tłumaczą.

W Elkop SE przekonują też, że nie ma też żadnej możliwości weryfikacji czy i z jakich miejsc parkingowych korzystają osoby udające się do Cotexu.

- Zarząd Elkop SE nie ma również możliwości nakłonienia tych osób do korzystania z przynależącego do obiektu parkingu – informuje w rozmowie z nami zarząd firmy. - Do tego jednak oczywiście wszystkich zachęcamy oferując możliwość swobodnego zaparkowania auta – dodają w zarządzie Elkop SE.

Właściciele Cotexu przekonują również, że wprowadzenie płatnych, prywatnych parkingów  – a z takim przykładem mamy tu do czynienia – jest w innych, większych miastach standardem. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy