Reklama

Mieszka na płockiej starówce. Zagadki kryminalne to dla niej nie pierwszyzna

Opublikowano:
Autor:

Mieszka na płockiej starówce. Zagadki kryminalne to dla niej nie pierwszyzna - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z jakimi zagadkami tym razem zmierzy się charakterna pani mecenas mieszkająca w kamienicy na płockiej starówce z psem, który wabi się Borys i wredną papugą Zgagą? O tym już niebawem opowie sam autor książki, Jacek Ostrowski. A już w czwartek, czyli jeszcze wcześniej spotkanie z Katarzyną Puzyńską autorką serii kryminałów o fikcyjnej wsi Lipowo położonej niedaleko Brodnicy oraz książki “Policjanci. Ulica”.

Z jakimi zagadkami tym razem zmierzy się charakterna pani mecenas mieszkająca w kamienicy na płockiej starówce z psem, który wabi się Borys i wredną papugą Zgagą? O tym już niebawem opowie sam autor książki, Jacek Ostrowski. A już w czwartek, czyli jeszcze wcześniej spotkanie z Katarzyną Puzyńską autorką serii kryminałów o fikcyjnej wsi Lipowo położonej niedaleko Brodnicy oraz książki "Policjanci. Ulica”.

Spotkanie z Katarzyną Puzyńską odbędzie się 6 czerwca w sali kolumnowej Książnicy Płockiej przy ul. Tadeusza Kościuszki 6, początek – godz. 17.00. A z pewnością będzie to ciekawe spotkanie. Katarzyna Puzyńska, profesję wykładowcy akademickiego na wydziale psychologii zamieniła na realizację swojej pasji - pisania książek. Jej debiutancka książka "Motylek", rozpoczynająca sagę o policjantach ze wsi Lipowo, została bardzo dobrze przyjęta. Jej książki to nie tylko klasyczne kryminały, rozbudowuje w nich również wątki społeczne i obyczajowe. Prawa do publikacji powieści Puzyńskiej sprzedano do ponad dwudziestu krajów. Puzyńska jest także autorką książki non-fiction “Policjanci. Ulica”, w której razem ze swoimi rozmówcami, porusza temat służby policjantów prewencji oraz ruchu drogowego.

A zaledwie tydzień po tym spotkaniu Książnicę Płocką odwiedzi kolejny gość, którego książki trafiają na półki z kryminałami. W dodatku to płocczanin. Jacek Ostrowski, autor m.in. powieści „Ostatnia wizyta” nominowanej w plebiscycie Książka Roku Lubimyczytać.pl (2017) i Złoty Pocisk 2017 oraz „Paragraf 148” nominowanej do nagrody Kryminalna Piła 2018  na najlepszą miejską powieść kryminalną. Wśród jego utworów znalazły się także „UT”, „Posiadłość w Portovenere”, „Transplantacja” i „Tajemnice tumskiej góry”. Najnowszą książkę, która jest zarazem kontynuacją "Paragrafu 148", zatytułował "Czarny wdowiec". Tym razem wykorzystano dwie historie kryminalne z lat PRL, wzbogacając je dawką czarnego humoru. Spotkanie z Jackiem Ostrowskim 13 czerwca w sali kolumnowej Książnicy Płockiej. Początek o godz. 17.00.

[ZT]20309[/ZT]

[ZT]14831[/ZT]

Fot. Materiały prasowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE