Reklama

Miejska spółka ruszyła z przetargiem na realizację budynku w centrum miasta

Opublikowano:
Autor:

Miejska spółka ruszyła z przetargiem na realizację budynku w centrum miasta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niewysoki budynek w centrum miasta miałby w perspektywie kilkunastu miesięcy przejść całkowite przeobrażenie dzięki staraniom Agencji Rewitalizacji Starówki. Spółka ogłosiła przetarg na rozbudowę budynku mieszkalno-usługowego przy ul. Królewieckiej 18 wraz z odbudową parteru na funkcję usługową.

Niewysoki budynek w centrum miasta miałby w perspektywie kilkunastu miesięcy przejść całkowite przeobrażenie dzięki staraniom Agencji Rewitalizacji Starówki. Spółka ogłosiła przetarg na rozbudowę budynku mieszkalno-usługowego przy ul. Królewieckiej 18 wraz z odbudową parteru na funkcję usługową.

Budynek zaprojektowano jako pięciokondygnacyjny, w tym jedna kondygnacja jest podziemna z przeznaczeniem na komórki lokatorskie, pomieszczenia techniczne i gospodarcze. Część usługowa z trzema lokalami o powierzchniach użytkowych: 77,94 m2, 74,36 m2 i 146,65 m2 znajdzie się na parterze, natomiast na wszystkich pozostałych kondygnacjach nadziemnych (dwa piętra i poddasze) zaplanowano mieszkania. Łącznie będzie to 16 jedno, dwu-, trzy- i czteropokojowych lokali mieszkalnych o zróżnicowanych powierzchniach w przedziale od ok. 37 do ok. 75 m2. Powierzchnia mieszkalna razem wyniesie 836,12 m2, powierzchnia usługowa - 254,53 m2.

Wybrany wykonawca zajmie się pracami rozbiórkowymi, robotami konstrukcyjno-budowlanymi, sanitarnymi i elektrycznymi. Inwestycja podlega ochronie konserwatorskiej, budynek Królewiecka 18 figuruje w gminnej ewidencji zabytków, stąd należy uzyskać pozwolenie konserwatorskie na prowadzenie badań archeologicznych o charakterze nadzoru archeologicznego nad pracami ziemnymi w ramach przedmiotowego zamierzenia.

Od chwili przekazania placu budowy będzie przysługiwało 24 miesiące na zrealizowanie całego wyznaczonego zakresu działania. Oferty od potencjalnych wykonawców można dostarczyć do 7 stycznia 2019 r.

Przypomnijmy, że miejska spółka, aby pozyskać środki na realizację, postanowiła zaciągnąć kredyt długoterminowy w banku Polska Kasa Opieki S.A. Gmina byłaby w tym przypadku poręczycielem na sumę 5,8 mln zł od dnia podpisania umowy do 31 grudnia 2027 r. Sam kredyt miałby wynieść 5 mln zł, pozostała kwota to należne odsetki.

W budżecie na 2019 r. umieszczono zadanie dotyczące wniesienia wkładu pieniężnego do spółki Agencja Rewitalizacji Starówki (2,5 mln zł) na podwyższenie kapitału zakładowego z przeznaczeniem na rozbudowę i nadbudowę budynku mieszkalno - usługowego zlokalizowanego przy ulicy Królewieckiej 18.

[ZT]20060[/ZT]

Fot. Michał Wiśniewski / Portal Płock

Wizualizacja - ARS

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE