Kiedyś była tam elektrownia miejska. Obiekt częściowo został oddany do użytku w 1928 r., rok później zakończono prace.
Dlaczego elektrownia powstała akurat w tym miejscu? Bo łatwo było o wodę oraz węgiel, dostarczany kolejką wąskotorową. Energia elektryczna dotarła do kilku tysięcy płockich odbiorców.
Elektrownia z Radziwia pracowała aż do roku 1960 r. W połowie ub.r. Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków wpisał obiekt do rejestru zabytków.
Płock. Budynek elektrowni na sprzedaż
Obecnie budynek o pow. 1.734 mkw., położony na ogrodzonej działce o pow. 7.747 mkw., wystawiony jest na sprzedaż.
- Atrakcja turystyczna w Płocku czeka na nowego właściciela. Stara elektrownia inspirujące miejsce, daje wiele możliwości aranżacji. Bryła budynku została zachowana, niezniszczone detale architektoniczne, które pobudzają wyobraźnię architektów. Można stworzyć industrialny klimat, w wystroju dominować będzie cegła i surowa stal - czytamy na stronie biura nieruchomości.
Proponowana cena to 2 mln 990 tys. zł.
Co tam powstanie, jeśli znajdzie się odważny nabywca? Przeznaczenie obiektu może być handlowo - usługowe, mogą tam powstać np. biura, obiekty gastronomiczne, punkty sportowo - rekreacyjne.
Obejrzyjcie zdjęcia Emila Grochowskiego z budynku dawnej elektrowni.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.