Reklama

Miej realny wpływ na swoją pracę – dokształcaj się!

Opublikowano:
Autor:

Miej realny wpływ na swoją pracę – dokształcaj się! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rynek pracy podlega ciągłym zmianom, ale niezmienne jest to, że pracodawcy poszukują ludzi nie tylko mających wiedzę z danej dziedziny, doświadczenie, ale także takich, którzy chcą się rozwijać, czyli dokształcać. Szybkim sposobem na zdobycie nowych umiejętności zawodowych jest kształcenie jednoroczne, szkoły policealne oraz kursy.

Rynek pracy podlega ciągłym zmianom, ale niezmienne jest to, że pracodawcy poszukują ludzi nie tylko mających wiedzę z danej dziedziny, doświadczenie, ale także takich, którzy chcą się rozwijać, czyli dokształcać. Szybkim sposobem na zdobycie nowych umiejętności zawodowych jest kształcenie jednoroczne, szkoły policealne oraz kursy.

Dzisiejszy rynek pracy wymaga od pracowników, by ci chcieli się rozwijać, a więc dokształcać, zdobywać nowe umiejętności i nieustannie poszerzać swoje kompetencje zawodowe. Jest to spowodowane koniecznością dostosowywania się firm do zmiennych warunków. Oferta w zakresie takiego dokształcania się jest naprawdę szeroka. Można wybierać spośród szkoleń, kursów, warsztatów itp. i to zarówno płatnych, jak i darmowych. Świetnym sposobem na dokształcanie się jest nauka dla dorosłych, oferowana w formie kształcenia jednorocznego, szkół policealnych oraz krótkich kursów przez szkoły Żak.

Kształcenie jednoroczne

Ta forma kształcenia obejmuje jednoroczne kursy, które dają możliwość zdobycia nowych kompetencji zawodowych już w 10 miesięcy. Programy nauczania są tak skonstruowane, by zapewnić absolwentom najbardziej aktualną i potrzebną na rynku pracy wiedzę. Zajęcia prowadzą wykładowcy na co dzień praktykujący w swoich dziedzinach. Zjazdy odbywają się w weekendy, dzięki czemu osoby pracujące mogą także brać w nich udział. Po ukończeniu nauki uzyskuje się zaświadczenie o ukończeniu kursu, zgodne ze wzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Na kierunki jednoroczne może zapisać się każdy chętny po ukończeniu 18 roku życia. Na niektórych kierunkach wymagane jest wykształcenie średnie, ale nie trzeba mieć zdanej matury. Zajęcia startują we wrześniu lub w lutym, więc nie trzeba czekać całego roku, żeby rozpocząć naukę.

Kierunki dostępne w ramach kształcenia jednorocznego to: dekorator wnętrz, agent celny, grafika komputerowa, instruktor ds. terapii uzależnień, konsultant ds. dietetyki, rejestratorka medyczna, manikiurzystka, wizażystka/stylistka, trener personalny z elementami fitness, aranżacja ogrodów, transport i logistyka, rachunkowość i finanse, bezpieczeństwo teleinformatyczne.

Więcej na temat dokształcania się w ramach kształcenia jednorocznego można przeczytać na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne.

Szkoły policealne

W szkole policealnej nauka trwa rok lub dwa lata, w zależności od wybranego kierunku. W ramach nauki można zdobyć praktyczną wiedzę i pożądany na rynku zawód. Szkoły oferują także praktyki. Po ich ukończeniu otrzymuje się świadectwo na druku MEN, uznawane przez instytucje polskie i europejskie.

Z bezpłatnej nauki dla dorosłych w tej formie skorzystać mogą wszyscy, którzy ukończyli szkołę średnią, bez względu na to czy zdali maturę. Do szkoły policealnej można zapisać się po 3 latach nauki w liceum ogólnokształcącym, 4 latach technikum lub ukończeniu liceum dla dorosłych. Zajęcia startują we wrześniu lub w lutym, więc nie trzeba czekać całego roku, by zacząć naukę.

W ramach szkół policealnych dostępne są następujące kierunki: asystent osoby niepełnosprawnej, florysta, opiekunka środowiskowa, opiekun w domu pomocy społecznej, technik administracji, technik archiwista, technik BHP, technik ochrony fizycznej osób i mienia, technik usług kosmetycznych, technik usług pocztowych i finansowych, opiekun osoby starszej.

Więcej informacji na temat bezpłatnej nauki dla dorosłych można znaleźć na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-policealne.

Szkoły medyczne

Nauka w szkole medycznej pozwala na zdobycie kwalifikacji niezbędnych w zawodach związanych z opieką i rehabilitacją. W szkołach medycznych Żak można kształcić się na kierunkach: technik masażysta i opiekun medyczny. Po ukończeniu kursu można znaleźć pracę w: szpitalach, ośrodkach SPA, gabinetach fizjoterapeutycznych, gabinetach odnowy biologicznej, a także jako prywatny opiekun.

Więcej informacji na temat kształcenia medycznego można znaleźć na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-medyczne.

Kursy

Kursy to forma nauki pozaszkolnej, w ramach której można uzyskać umiejętności i kwalifikacje zawodowe, a także uzupełnić ogólną wiedzę. Kursy prowadzone przez szkoły Żak mają autorskie programy i są dopasowane do potrzeb rynku pracy.

Po ukończeniu kursu otrzymuje się zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN.

Kursy przeznaczone są dla wszystkich, którzy ukończyli 18 lat. Dodatkowym warunkiem przyjęcia na niektóre kursy jest posiadanie wykształcenia zasadniczego zawodowego lub średniego.

Dostępne w szkołach Żak kursy to: animator zabaw i gier, pomoc nauczyciela przedszkola, kadry, płace ZUS, kurs terapii zajęciowej, opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym, Excel dla początkujących, pierwsza pomoc przedmedyczna, przedłużanie rzęs metodą 1:1, przedłużanie rzęs metodą objętościową 2-8D, stylizacja i przedłużanie paznokci, instruktor praktycznej nauki zawodu, laminowanie i lifting rzęs, manicure kombinowany z aplikacją hybrydy, przedłużanie paznokci: żel i akrylożel, stylizacja brwi, ozdoby okazjonalne, wizaż dla początkujących oraz kursy maturalne.

Szkoła oferuje kursy maturalne z języka polskiego, angielskiego oraz matematyki. Są to kursy zaoczne, trwające 45 godzin dydaktycznych. Celem tych kursów jest kompleksowe przygotowanie do egzaminu maturalnego, czyli gruntowne powtórzenie i uporządkowanie wiadomości.

Więcej na temat dokształcania się w formie kursów organizowanych przez szkoły Żak można przeczytać na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE