Reklama

Miasto na Podolszycach buduje blok. Kto tam zamieszka? [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Miasto na Podolszycach buduje blok. Kto tam zamieszka? [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tuż za galerią Mazovia powstaje kolejny blok, budowany przez Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Na razie powstały niecałe dwa piętra, ale w przyszłym roku ma tu być 68 mieszkań. Kto dostanie do nich klucze?

Tuż za galerią Mazovia powstaje kolejny blok, budowany przez Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Na razie powstały niecałe dwa piętra, ale w przyszłym roku ma tu być 68 mieszkań. Kto dostanie do nich klucze? 

- To jedna z największych inwestycji mieszkaniowych w ostatnich latach - mówił prezydent Andrzej Nowakowski. - Jest realizowana z dopłatą z Banku Gospodarstwa Krajowego. Planowany koszt to 13,2 mln złotych, a dofinansowanie to ponad 5,5 mln złotych. 

Blok przy Kleeberga 1 będzie liczył cztery piętra, w który znajdzie się 68 mieszkań o różnej powierzchni (od 34 do 69 metrów kwadratowych) i rozkładzie. Będą zarówno takie z aneksem, jak i oddzielną kuchnią. Ważne, że do każdego z nich bez problemu dostanie się osoba niepełnosprawna. Zadbają o to cztery windy. Pod częścią mieszkalną, oprócz piwnic, znajdzie się również 29 miejsc w garażu. Reszta miejsc parkingowych umieszczona zostanie przed blokiem, powstanie też plac zabaw. Termin zasiedlenia to III kwartał 2018 roku. 

- Ten budynek spełnia standardy XXII wieku - zachwalał inwestycję Mirosław Kłobukowski, prezes MTBS. - To pierwszy budynek w Płocku, którego wartość energetyczna spełnia wymogi rozporządzenia Rady Ministrów dla bloków realizowanych w 2021 roku. 

W planach jest jeszcze drugi budynek, na przeciwko budowanego. W nim miałoby się znaleźć 65 mieszkań, choć to dopiero melodia przyszłości. Dokumentacja techniczna i pozwolenie na budowę są gotowe, ale dużo zależy od dofinansowania. Decyzja BGK powinna być w grudniu. - Wówczas decyzja z pewnością będzie łatwiejsza do podjęcia - mówił prezydent. - Wstępnie drugi budynek przy Kleeberga chcemy przekazać w 2020 roku - uzupełnił Kłobukowski. 

Pozostała więc kwestia, kto zamieszka w realizowanym już bloku. Zgodnie z planami duża część lokali zostanie przeznaczona do miejskiego programu dla młodych płocczan, czyli "Mieszkań na Start". 

- 68 mieszkań to dużo, ale zdajemy sobie sprawę, że potrzeby też są duże. Przewidujemy, że będziemy kontynuować ten projekt - zapewnił prezydent. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE