Reklama

Miasto ma się zazielenić. Na których ulicach nowe nasadzenia?

Opublikowano:
Autor:

Miasto ma się zazielenić. Na których ulicach nowe nasadzenia? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Temperatura powietrza jest, delikatnie mówiąc, umiarkowana, ale to nie przeszkadza urzędnikom w wiosennych pracach. We wtorek zaczęły się nasadzenia drzew i krzewów. Łącznie w tym roku w Płocku przybędzie prawie 10 tysięcy roślin.

Temperatura powietrza jest, delikatnie mówiąc, umiarkowana, ale to nie przeszkadza urzędnikom w wiosennych pracach. We wtorek zaczęły się nasadzenia drzew i krzewów. Łącznie w tym roku w Płocku przybędzie prawie 10 tysięcy roślin.

Miejski Zarząd Dróg dostał ponad pół miliona złotych dofinansowania z Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie, 190 tysięcy dołoży z własnych środków i za tę kwotę przy płockich drogach nasadzi 657 drzew. Lipy, jesiony, klony czy robiny znajdą się przy ulicach:  Wyszogrodzkiej, Miodowej, Gałczyńskiego, Czwartaków, Grabówce, al. Armii Krajowej, al. Jana Pawła II, Łukasiewicza, Tysiąclecia, Dobrzyńskiej, przy Trasie ks. Popiełuszki, Tadeusza Mazowieckiego, ul. Sikorskiego, Portowej, Słonecznej, Kolegialnej oraz Otolińskiej.

Jesienią do akcji wkroczy też Urząd Miasta, a konkretnie Wydział Kształtowania Środowiska oraz Wydział Inwestycji i Remontów, a także miejski ogrodnik. Na terenach pozostałych terenach miejskich przybędzie łącznie ponad 8000 roślin - drzew, krzewów i innych roślin wieloletnich. Ozdobią one parki i skwery przy Wzgórzu Tumskim, Parku na Górkach Podominikańskich, tzw. parku Rosicy na Zielonym Jarze, skwerze przy Armii Krajowej/Monte Cassino, Parku Północnym, pasażu Kutrzeby i Placu Lutyńskiego, oraz w innych miejscach na osiedlach: Stare Miasto, Kolegialna, Tysiąclecia, Kochanowskiego, Dworcowa, Dobrzyńska, Skarpa, Winiary, Międzytorze, Podolszyce Północ i Południe, Zielony Jar, Góry oraz ul. Grabówka.

Niezależnie od tego zazieleni się też Plac Dąbrowskiego czy wyremontowana Aleja Roguckiego.

[ZT]14914[/ZT] 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE