Z ogłoszenie przetargowego dowiadujemy się np. jacy obcokrajowcy przebywają w Płocku, a przynajmniej komu wydano pozwolenia na pracę. W latach 2022-2024 byli to obywatele:
- Indii 33%,
- Filipin 19,5%,
- Bangladeszu 12,4%,
- Turkmenistanu 7%,
- Tajlandii 4,3%,
- Turcji 3,4%,
- Ukrainy 1,8%.
Ratusz kilka tygodni temu ogłosił przetarg - na razie chodzi o szacowanie wartości zamówienia. Projekt nazywa się "iagnoza obcokrajowców zarobkowych i ich pracodawców na terenie Gminy-Miasto Płock w ramach projektu INVOLVIM dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg Europa 2021-2027".
Co chce uzyskać ratusz? Przede wszystkim wiedzę socjologiczną dotyczącą imigrantów zarobkowych mieszkających w Płocku, m.in. co skłoniło ich do przyjazdu do Płocka. Badanie ma być wykonane na próbie przynajmniej 300 obcokrajowców i 20 przedsiębiorców zatrudniających obcokrajowców. Imigranci odpowiedzą na minimum 30 pytań, a będa brani tylko ci zatrudnieni w ramach umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej.
Przedsiębiorcy zostaną z kolei poproszeni o odpowiedź na 15 pytań. Termin realizacji zadania to najpóźniej 31 grudnia 2025 roku.
Termin składania ofert minął 15 kwietnia. Nie ma jednak informacji czy ktoś wycenił tę usługę.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.