Reklama

Reklama

Pomoc dla osób, które ucierpiały w wyniku podtopień. Trzeba złożyć wniosek

Opublikowano: pon, 8 mar 2021 12:43
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Pomoc dla osób, które ucierpiały w wyniku podtopień. Trzeba złożyć wniosek  - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Osoby, które ucierpiały w wyniku podtopień, mogą ubiegać się o specjalne środki na usuwanie skutków powodzi. Poszkodowani powinni jak najszybciej złożyć odpowiednie wnioski w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Reklama

Prezydent Andrzej Nowakowski powołał dwie komisje, które zajmą się szacowanie szkód. Przygotują także raporty, które będą podstawą do ubiegania się o środki z rezerwy celowej przeznaczonych na dofinansowanie bieżących zadań własnych związanych z usuwaniem skutków powodzi.

- Ocena stanu pierwszych zalanych nieruchomości odbędzie się w terenie, w środę 10 marca. W pierwszej kolejności szkody będą oceniane u osób z ul. Gmury. Druga komisja zajmie się oceną szkód w mieniu komunalnym - informuje ratusz. 

Pieniądze będą pochodzić ze środków rezerwy celowej budżetu państwa na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Pomoc należy się wszytkim poszkodowanym - nie ma tu kryterium dochodowego. Pomoc państwa nie koreluje także z wypłatą odszkodowania przez firmę ubezpieczeniową. 

W Płocku środki będzie wypłacał MOPS. Żeby do tego doszło, trzeba jednak złożyć stosowny wniosek. 

- Pomoc dla poszkodowanych mieszkańców przysługuje na remont uszkodzonego budynku/lokalu mieszkalnego a jej wysokość ze środków rezerwy celowej budżetu państwa na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych nie może przekroczyć kwoty 20 tys. zł, przyznawanej w związku ze szkodami w jednym budynku/lokalu mieszkalnym. Taki zasiłek pomniejsza się także o kwotę już wcześniej przyznanej pomocy, z uwagi na to samo zdarzenie, zasiłku celowego z rezerwy celowej budżetu państwa w wysokości do 6.000 zł - wyjaśnia ratusz. 

Czas na składanie wniosków mija 12 marca. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 7 miesięcy temu | ocena +2 / -0

    INtruZ

    Nie rozumiem czemu dorosłe osoby pobudowały się na terenach zalewowych i nadal tam mieszkają, a w razie powodzi dostają pieniądze na usuwanie szkód. Czekam na jakieś wyjaśnienia...