Reklama

Miał cudzy dowód. Próbował wyłudzić kredyt

Opublikowano:
Autor:

Miał cudzy dowód. Próbował wyłudzić kredyt  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dowód osobisty to jeden z ważniejszych dokumentów i trzeba go pilnować jak oka w głowie. Zgubienie go może skutkować przykrymi i bardzo kosztownymi konsekwencjami. Tym razem to oszust został złapany.

Dowód osobisty to jeden z ważniejszych dokumentów i trzeba go pilnować jak oka w głowie. Zgubienie go może skutkować przykrymi i bardzo kosztownymi konsekwencjami. Tym razem to oszust został złapany.

27-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego wszedł do jednego z płockich sklepów z elektroniką. Wybrał artykuł i posługując się dowodem osobistym innej osoby próbował złożyć wniosek o udzielenie kredytu na jego zakup.

- Podczas weryfikacji przez banki złożonego wniosku kredytowego, policjanci z komisariatu na  Podolszycach we współpracy z obsługą sklepu natychmiast rozpoczęli działania, które zakończyły się zatrzymaniem oszusta - mówi sierż. sztab. Marta Lewandowska z płockiej policji. 

Do transakcji na szczęście nie doszło. Jak się okazało, mężczyzna był już w przeszłości karany za oszustwa i kradzieże. Usłyszał zarzut usiłowania wyłudzenia kredytu na zakup towaru za co w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 8 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany przyznał się do zarzutu, ale odmówił składania jakichkolwiek wyjaśnień. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE