Medal jak krokodyl. Po raz drugi pobiegli nocą w zoo

Medal jak krokodyl. Po raz drugi pobiegli nocą w zoo - Zdjęcie główne

WiadomościPonad 90 osób, między innymi z Płocka, Koła, Kutna, Włocławka i Lidzbarka, ukończyło drugą edycję "Nocnego biegu w zoo" w Płocku. Najszybsi okazali się Przemysław Obara i Emilia Kruk.

Dystans sobotniej imprezy, organizowanej przez MOSiR, liczył 4,3 km. Start oraz meta usytuowane były przy pawilonie Herpetarium. Trasa ze wzniesieniami prowadziła głównymi alejkami wewnątrz płockiego ogrodu. Ta niecodzienna lokalizacja zapewniała niepowtarzalny klimat zawodów w sąsiedztwie dzikiej przyrody. Wszystko zorganizowano tak, by nie płoszyć zwierząt oraz nie zakłócać ich spokoju.

Do mety w tym roku dotarło 91 osób, każdy otrzymał pamiątkowy medal, nawiązujący w tym roku kształtem do 90-letniej aligatorzycy Marty, która jest najstarszym zwierzęciem w europejskich ogrodach i symbolem płockiego zoo.

Organizatorzy prowadzili klasyfikację open, a także w podziale na kategorie wiekowe i drużynową. W klasyfikacji generalnej mężczyzn wygrał Przemysław Obara (15 minut 32 sekundy), który o 12 sekund pokonał Przemysława Giżyńskiego i 32 sekundy Piotra Krefta.

Wśród pań triumfowała Emilia Kruk (20 minut 29 sekund), która przekroczyła linię mety za 20 panami. Emilia Kruk o 22 sekundy wyprzedziła Martę Kuczmarską i o 39 sekund Magdalenę Smykowską.