Reklama

Mechaniczne targi branżowe w ZST w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Mechaniczne targi branżowe w ZST w Płocku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wydarzenie odbyło się po raz pierwszy i okazało się strzałem w dziesiątkę. Jak podkreślają organizatorzy, wystawcy byli bardzo zadowoleni z jego przebiegu i zdeklarowali swój udział w kolejnych edycjach. Wszyscy liczą na to, że Mechaniczne Targi Branżowe w ZST w Płocku na stałe wpiszą się w kalendarz imprez lokalnych.

Wydarzenie odbyło się po raz pierwszy i okazało się strzałem w dziesiątkę.  Jak podkreślają organizatorzy, wystawcy byli bardzo zadowoleni z jego przebiegu i zdeklarowali swój udział w kolejnych edycjach. Wszyscy liczą na to, że Mechaniczne Targi Branżowe w ZST w Płocku na stałe wpiszą się w kalendarz imprez lokalnych.

Czwartkowe targi zorganizowały doradca zawodowy z Zespołu Szkół Technicznych w Płocku Joanna Skrzyńska oraz pośrednik pracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Płocku Sandra Soczewska. Impreza nie odbyłaby się bez ogromnego wsparcia ze strony Tomasza Kicińskiego, wicedyrektora ZST  oraz Zdzisława Borowskiego, kierownika warsztatów ZST.

Uczestników powitał  Dariusz Tyburski, dyrektor ZST, podkreślając, że wydarzenie jest organizowane w szkole po raz pierwszy i bardzo się cieszy, że firmy działające w branży przyjęły zaproszenie. Następnie zaprezentowano film przedstawiający kierunki kształcenia w szkole i przekazano głos przybyłym gościom, do których należeli: Marek Karpiński - prezes Naczelnej Organizacji Technicznej i szef utrzymania ruchu w PERN S.A., Radosław Młotkowski - dyrektor ds. technicznych w Płockiej Stoczni Rzecznej Centromost i  Huig Spaargaren przedstawiciel firmy Veka, Jan Walczak - dyrektor utrzymania ruchu i remontów w Naftoremont-Naftobudowa, Piotr Raczkowski - dyrektor ds. rozwoju w przedsiębiorstwie PORR S.A., Dawid Misiak - pracownik ds. WCN w CNH Industrial Polska, Andrzej Magierski - właściciel warsztatu Auto-Naprawa, Natalia Markowska-  członek zarządu i pracownik działu personalnego oraz Monika Żołnowska z Precizo Sp.  z o.o., Marta Sobala i Anna Nadwadowska z Agencji Pracy Randstad , Sylwia Dąbrowska z Agencji Zatrudnienia Adecco oraz Leon Pietrasiak - właściciel firmy Lonex Roboty Ziemne i Drogowe.

Jak zapewnia Joanna Skrzyńska doradca zawodowy w ZST,  wydarzenie, choć pionierskie odniosło sukces.

- Przedstawiciele, podczas prezentacji swoich firm, wielokrotnie podkreślali, że  odczuwają braki kadrowe w zawodach monter, operator maszyn cnc, mechanik, spawacz, monter konstrukcji stalowych i rurociągów - stwierdza Joanna Skrzyńska. - Zachęcali także uczniów uczestniczących w wydarzeniu do bezpośrednich rozmów. Młodzież tłumnie oblegała stoiska, wypełniała formularze osobowe oraz pozostawiała CV.  Wystawcy byli bardzo zadowoleni z jego przebiegu i zdeklarowali swój udział w kolejnych edycjach.

Na pozytywny przebieg targów wpłynął zapewne fakt, że były skierowane do odpowiedniej grupy docelowej. W opinii organizatorów spotkanie wyłącznie z uczniami kształcącymi się w pożądanych przez rekruterów kierunkach okazało się strzałem w dziesiątkę. Natomiast wystawcy podkreślali, że szkolnictwo zawodowe powinno w taki sposób współdziałać z przedsiębiorstwami. Organizatorzy liczą na to, że Mechaniczne Targi Branżowe w ZST w Płocku na stałe wpiszą się w kalendarz imprez lokalnych.

Portal Płock był patronem medialnym wydarzenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE