Reklama

Meble Hemnes – skąd są i jakie są?

Opublikowano:
Autor:

Meble Hemnes – skąd są i jakie są? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Słyszałeś może o meblach Hemnes? Myślisz nad ich kupnem? Z pewnością chciałbyś dowiedzieć się o nich nieco więcej. Skąd są? Jakie są? No i najważniejsze, czy warto je kupić.

Słyszałeś może o meblach Hemnes? Myślisz nad ich kupnem? Z pewnością chciałbyś dowiedzieć się o nich nieco więcej. Skąd są? Jakie są? No i najważniejsze, czy warto je kupić.

Nie taka szwedzka jakość

Meble Hemnes to jedna z wielu serii, jaką oferuje szwedzka firma IKEA. To przedsiębiorstwo znają praktycznie wszyscy. Szacuje się, że co trzecie łóżko jaki mamy w naszych domach, zostało kupione z IKEI. Jednak jak wygląda nasza wiedza o tym szwedzkim potentacie meblowym? Wiedzieliście, że nazwa IKEA, to akronim od imienia i nazwiska jej założyciela Ingvara Kamprada oraz Elmtaryd i Agunnaryd - farmy i miejscowości, w której się wychował. Sama postać Kamparda również jest niezwykle interesująca. Wieloletni właściciel marki należał do grona najbogatszych ludzi świata. Agencja Bloomberg w 2014 roku oszacowała jego majątek na ponad 40 miliardów dolarów amerykańskich, co pozwoliło mu zająć dziewiąte miejsce w tym rankingu.

Mimo, że wszyscy kojarzymy IKEĘ jako szwedzką markę, ma ona obecnie coraz mniej wspólnego z krajem wikingów. Właściwie jedyne, co łączy firmę ze Szwecją to nazwy produktów oraz niebiesko-żółte logo. Siedziba IKEI znajduje się w holenderskim Delft, a wszystkie spółki wchodzące w skład grupy IKEA są własnością holenderskiego koncernu INGKA Holding, którego właścicielem jest fundacja Stichting INGKA.

Prosto z Polski i Chin

Również produkcja nie jest szwedzka. Dziś centrum produkcyjnym świata są kraje Azji Południowo-Wschodniej. Bangladesz, Kambodża, Chiny, Tajlandia czy Indonezja – to właśnie tam produkuje się większość ubrań, sprzętu elektronicznego czy wszelkiej maści podzespołów. Nie inaczej jest w przypadku mebli Hemnes marki IKEA. Aż 70% sprzętu, jaki oferuje nam założona przez Kamprada firma pochodzi z Państwa Środka, czyli Chin. Jednak my w Polsce również dokładamy swoją cegiełkę. Prawie 20% mebli produkowanych jest nad Wisłą. Szczególnie duży wkład mamy w produkcji mebli drewnianych - prawie połowa jest wytwarzana w Polsce. Zakłady produkcyjne istnieją w 13 miastach i dają zatrudnienie prawie 10 tysiącom ludzi.

Meble Hemnes – szczegóły

Skoro wiemy, jaka jest IKEA i gdzie produkuje się jej produkty, czas poznać najważniejsze – meble Hemnes. One również są wytwarzane w naszym kraju. Seria ta, to, jak zachwala producent, połączenie nowoczesności i tradycji. My od siebie dodalibyśmy minimalizm, bowiem meble Hemnes są naprawdę bardzo skromne. Jednak absolutnie nie uważamy tego za ich wadę. Wręcz przeciwnie, wiele osób szuka mebli, które przede wszystkim będą funkcjonalne, proste, jednocześnie do kupienia w atrakcyjnej cenie. Większość mebli jest sprzedawana w kolorze białym lub czarnym. To kolejny ich atut. Meble Hemnes, jak wszystkie meble IKEA trzeba złożyć samemu. Jeżeli kupimy meble w kolorze białym, możemy je samodzielnie pomalować na dowolny kolor. Każdy, kto lubi motywy Do It Yourself (DIY) z pewnością doceni taką możliwość. Dzięki temu możemy jeszcze bardziej spersonalizować nasz salon i dopasować mebel pod kolor całej reszty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE