Reklama

MDK się przeprowadza. Zobacz dokąd

Opublikowano:
Autor:

MDK się przeprowadza. Zobacz dokąd - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze w tym roku Młodzieżowy Dom Kultury ma się przeprowadzić z Tumskiej do budynku po likwidowanym gimnazjum nr 2 przy Jakubowskiego.

Jeszcze w tym roku Młodzieżowy Dom Kultury ma się przeprowadzić z Tumskiej do budynku po likwidowanym gimnazjum nr 2 przy Jakubowskiego.

Decyzję o likwidacji Gimnazjum nr 2 przez wygaszenie (oznacza to, że nie był prowadzony nabór ) podjęto dwa lata temu. W międzyczasie do budynku przy Jakubowskiego  sprowadziła się Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oraz  Centrum Kształcenia Ustawcznego.

Teraz, jak zapowiada Ratusz, podjęto decyzję, że na Jakubowskiego przeniesie się również MDK.  Taki scenariusz podoba się instytucji, a także rodzicom jej podopiecznych. Nic dziwnego - przeprowadzka oznacza polepszenie warunków lokalowych, a powierzchnia użytkowa placówki zwiększy się aż dwukrotnie.

- Plany zakładają, że Młodzieżowy Dom Kultury zajmie część parteru, prawie całe pierwsze piętro i ponad połowę piwnic w budynku gimnazjum - zapowiada Małgorzata Palusińska z biura prasowego Ratusza. -  Do MDK-u będzie prowadziło oddzielne wejście.

Za pomocą łącznika dom kultury będzie połączony z salą gimnastyczną, która ma zostać wyremontowana i przekształcona w salą widowiskową o powierzchni około 250 m kw. (największe z pomieszczeń, którymi do tej pory dysponował MDK, jest o połowę mniejsze). Dzięki temu nie trzeba będzie wynajmować pomieszczeń w innych placówkach np. podczas warsztatów „Mistrz i Uczeń”.

- Sale, w których teraz w MDK-u odbywają się zajęcia plastyczne, mają 27 i 14 m kw. - informuje Ratusz. - W nowej siedzibie do dyspozycji dzieci i młodzieży również będą dwie sale plastyczne, ale  mające po 50 m kw. powierzchni.  Dzięki przeprowadzce większą powierzchnię zyska także m.in. studio nagrań, sale prób, pracownia reklamy, pomieszczenia do nauki gry na gitarze oraz pomieszczenia administracyjne. Duży hol zostanie zaadaptowany na galerię prac dzieci i młodzieży. Rodzice i opiekunowie odprowadzający dzieci na zajęcia będą mogli czekać  nie w ciasnym korytarzu, jak teraz, ale w wygodnej kawiarence.

Argument przemawiający za przeprowadzką MDK-u to także rozległy teren przed budynkiem gimnazjum. Oznacza to nie tylko dodatkowe miejsca parkingowe, ale także możliwość organizowania zajęć i imprez na świeżym powietrzu. 

Nie ustalono jeszcze, kiedy dokładnie MDK przeprowadzi się do nowego lokum, wiadomo tylko, że raczej na pewno nastąpi to w tym roku.

A co z siedzibą w zabytkowej kamienicy na rogu Tumskiej i Sienkiewicza? Na razie Ratusz nabrał wody w usta. - Jest za wcześnie, by mówić o planach na ten budynek, raptem wczoraj odbyło się spotkanie z MDK w tej sprawie - mówi wiceprezydent  Roman Siemiątkowski. - Trudno powiedzieć, w jaki sposób wykorzystamy ten obiekt.


Fot. Jan Waćkowski oraz Portal Płock
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE