Reklama

Reklama

Mazowsze idzie do sądu. Chodzi o Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Mazowsze idzie do sądu. Chodzi o Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Marszałek Adam Struzik złożył skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Marszałek wskazuje, że kryteria podziału środków były niejasne.

Reklama

Podział pieniędzy z II puli Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych budzi ogromne emocje. Rozdzielono ponad 4 mld złotych, ale wielu samorządowców wskazuje, że kryteria podziału środków były niejasne. Przykładowo Płock nie dostał dofinansowanie na żadną z inwestycji, a złożono 17 projektów. Pieniędzy nie dostał też powiat płocki, a także województwo mazowieckiego. 

Marszałek Adam Struzik nie skończył tylko na krytyce programu. Złożył sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. 

- Zgłosiliśmy pięć projektów. Wszystkie o znaczeniu ogólnowojewódzkim, bardzo potrzebne społecznie, złożone prawidłowo i w terminie, a żaden z nich nie znalazł się na liście dofinansowanych zadań. To zaskakujące, tym bardziej, że do dziś nie otrzymaliśmy ze strony rządowej żadnego uzasadnienia takiej decyzji. Nie wiemy, jakimi zasadami kierowała się ostatecznie komisja oceniająca wnioski czy na podstawie, jakiego regulaminu obradowała. Nikt sobie nie zawracał głowy przejrzystością zasad - mówi Struzik. 

Marszałek chce, żeby sąd przyjrzał się procedurze podziału środków. Struzik złożył też wniosek do Najwyższej Izby Kontroli. 

Wśród projektów złożonych przez samorząd województwa była budowa i wyposażenie Ośrodka Radioterapii na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Koszt inwestycji to 90 mln zł.

— Adam Struzik (@StruzikAdam) December 18, 2020

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy