Reklama

Mazowsze pomoże przedsiębiorcom. Są pieniądze dla dotkniętych koronawirusem

Opublikowano:
Autor:

Mazowsze pomoże przedsiębiorcom. Są pieniądze dla dotkniętych koronawirusem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Za kilka dni - w środę, 14 października - wystartuje kolejny nabór wniosków o dotacje płynnościowe z Unii Europejskiej. Pieniądze przeznaczone będą dla mazowieckich przedsiębiorców, którzy odnotowali straty spowodowane pandemią koronawirusa. Zarząd województwa ogłosił nabór dla mikro i małych firm.

Za kilka dni - w środę, 14 października - wystartuje kolejny nabór wniosków o dotacje płynnościowe z Unii Europejskiej. Pieniądze przeznaczone będą dla mazowieckich przedsiębiorców, którzy odnotowali straty spowodowane pandemią koronawirusa. Zarząd województwa ogłosił nabór dla mikro i małych firm.

O wsparcie będą mogli ubiegać się przedstawiciele kilku branż - transportowej, gastronomicznej, reklamowej, fotograficznej, artystycznej, sportowej, rozrywkowej, a także drukarskiej. Pula środków jest duża bo wynosi aż 44,7 mln złotych. Przedsiębiorcy będą mogli wnioskować o pomoc w wysokości nawet do 164 tys. złotych. Na złożenie wniosków przedsiębiorcy mają czas do 21 października.

- W związku z trwającą pandemią COVID-19 i ciągłymi stratami, które ponoszą przedsiębiorcy, samorząd Mazowsza uruchamia kolejny etap wsparcia - mówił Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do składania wniosków - dodaje. 

Jak przekonuje Struzik, ma to być realne wsparcie dla tych branż, które na pandemii koronawirusa ucierpiały najbardziej.

- Przedsiębiorcy potrzebują realnego wsparcia - dofinansowań oraz pożyczek i kredytów na preferencyjnych warunkach - mówił marszałek. - Jeśli teraz takiej pomocy nie otrzymają, nie utrzymają się na rynku. Po raz kolejny więc sięgamy po unijne środki, aby im pomóc - dopowiada

To już kolejne wsparcie unijne, z którego skorzystają przedsiębiorcy. Wcześniej - w pierwszym naborze dofinansowania - pieniądze trafiły do branży hotelarskiej, turystycznej, gastronomicznej i artystycznej z województwa mazowieckiego.

- Teraz chcemy powiększyć to grono o kolejnych przedsiębiorców - argumentował Wiesław Raboszuk, wicemarszałek Mazowsza. - W pierwszym etapie przekazano 67 mln złotych. Czas na kolejne firmy - zachęcał.

Wsparcie skierowane zostanie tylko do firm, które w wyniku epidemii odnotowały spadek przychodów netto ze sprzedaży o co najmniej 50 procent. Pod uwagę będzie brana suma przychodów netto z czerwca, lipca i sierpnia 2020 roku w porównaniu do tego samego okresu w 2019 roku.

Nabór wniosków o bezzwrotne dotacje płynnościowe rozpocznie się 14 października i potrwa do 21 października. Każdy z przedsiębiorców będzie mógł złożyć tylko jeden wniosek o dofinansowanie.

Szczegółowe informacje i wnioski dostępne są na stronie internetowej Samorządu Mazowsza, tj. mazovia.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE