Reklama

Matury w czerwcu. Szkoły zamknięte do końcówki maja [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Matury w czerwcu. Szkoły zamknięte do końcówki maja [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek 24 kwietnia maturzyści powinni odebrać swoje świadectwa szkolne i przygotowywać się do egzaminu dojrzałości. Wiadomo już, że nie będzie ich w maju. Rząd planuje, że matury uda się przeprowadzić w czerwcu. Wszystkie placówki oświatowe pozostaną zamknięte do 24 maja.

W piątek 24 kwietnia maturzyści powinni odebrać swoje świadectwa szkolne i przygotowywać się do egzaminu dojrzałości. Wiadomo już, że nie będzie ich w maju. Rząd planuje, że matury uda się przeprowadzić w czerwcu. Wszystkie placówki oświatowe pozostaną zamknięte do 24 maja. 

Taka była tradycja - w końcówce kwietnia maturzyści kończą rok szkolny i nerwowo odliczają dni do matury. Swojej przepustki do dalszej edukacji. Jak mówił Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej, matury są ważnym narzędziem przy rekrutacji na uczelnie wyższe. Minister podał planowany termin egzaminów:

  • 8-29 czerwca matury, bez części ustnej,
  • 16-18 czerwca - egzamin ósmoklasistów, 
  • 22 czerwca-9 lipca egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie,
  • 17-28 lipca - egzaminy zawodowe.

Egzamin ósmoklasisty ma być sprawdzony do końca lipca. Do 11 sierpnia mają być znane wyniki matur. Poprawki we wrześniu. Rok akademicki ma zacząć się bez opóźnień. 

- Mamy nadzieje, że sytuacja pozwoli przeprowadzać egzaminy, oczywiście z rygorami bezpieczeństwa. Każdy uczeń będzie siedział w oddzielnej ławce, z dala od innych - zapewniał Dariusz Piontkowski. - Będziemy starali się przeprowadzić egzaminy, ale ostateczne decyzje podejmiemy po konsultacji z ministrem zdrowia. 

Minister Piontkowski poinformował też, że przedłużone zostanie zamknięcie placówek oświatowych. Placówki zostaną zamknięte do 24 maja

- W najbliższych dniach będziemy zbierać informacje jaki efekt miało zdjęcie niektórych ograniczeń. Będziemy komunikowali, co dalej - mówił Łukasz Szumowski, minister zdrowia. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE