Reklama

Materace dla dwóch osób - jak wybrać?

Opublikowano:
Autor:

Materace dla dwóch osób - jak wybrać? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sklepach oferujących materace wybór odpowiedniego modelu może przyprawić o zawrót głowy. Szczególnie trudne zadanie dotyczy osób, które kupują materace dwuosobowe. Zaspokojenie potrzeb obu osób może być prawdziwym wyzwaniem.

W sklepach oferujących materace wybór odpowiedniego modelu może przyprawić o zawrót głowy. Szczególnie trudne zadanie dotyczy osób, które kupują materace dwuosobowe. Zaspokojenie potrzeb obu osób może być prawdziwym wyzwaniem.

Skutki złego wyboru
Źle dobrane materace zarówno pojedyncze, jak i podwójne to gwarantowane bóle kręgosłupa i mięśni, brak komfortu snu, a także szybkie zużywanie się materaca. Ponadto, gdy na źle dobranym materacu śpią dwie osoby, to osoba lżejsza może mimowolnie przesuwać się do środka łóżka. To także ryzyko, że osoby śpiące razem będą sobie wzajemnie przeszkadzać przy wstawaniu i kładzeniu się, a także przy zmianach ułożenia ciała podczas snu.

Cechy dobrego materaca
Właściwie dobrany materac dla dwóch osób musi mieć minimum 140 centymetrów szerokości, tak aby śpiące osoby miały wystarczającą przestrzeń dla siebie. Materace muszą mieć też odpowiednią długość. W każdym przypadku, do wzrostu wyższej osoby, należy dodać co najmniej 20 centymetrów.

Powierzchnia na której śpimy powinna mieć też równą wysokość. Ważne jest również, by materace dwuosobowe uginały się tylko w miejscu nacisku. Taka punktowa elastyczność pozwoli na to, by ruchy jednej z osób nie zakłócały snu drugiej. - Wiele pytań klientów, kupujących materac, który będą użytkować dwie osoby, dotyczy twardości materaca - informuje pracownik sklepu Sleeptime.pl. - Zasada jest prosta. Twardość materaca dobiera się do wagi klienta, a w przypadku materaca dwuosobowego do wagi osoby cięższej.

Wspólny materac
Jeśli osoby śpiące razem mają zbliżoną masę ciała i wzrost, stan zdrowia oraz potrzeby można śmiało kupić jeden duży materac. Będzie on rozwiązaniem tańszym niż zakup dwóch odrębnych materacy. Powierzchnia takiego materaca będzie równa i całość będzie wyglądała estetycznie. Takie rozwiązanie jest dobre także dla osób, które śpią w podobnych pozycjach. Jedyny problem może dotyczyć stopnia twardości, który musi odpowiadać obu osobom.

Dwa materace
W sytuacji gdy para ma zupełnie odmienne preferencje co do twardości materaca, różni się znacznie masą ciała, wzrostem, preferowanymi pozycjami spania, a także stanem zdrowia, z czego wynikają specyficzne potrzeby to najlepszym rozwiązaniem są dwa osobne materace. Jest to niewątpliwie opcja droższa, ale pozwoli w pełni dostosować materace do konkretnych potrzeb.

Często jednak w przypadku dwóch materacy pojawia się różnica w wysokości, a także szczelina między nimi. Te problemy można zniwelować dzięki zastosowaniu specjalnego łącznika, bądź dodatkowego materaca nawierzchniowego, jednak oczywiście jest to dodatkowy koszt.

Zaletą dwóch materacy w jednym łóżku jest też fakt, że materace takie są mniejsze i mają mniejszą wagę, dzięki czemu łatwiej je obracać lub przenosić.

Materace dualsleep
Doskonałym rozwiązaniem jest też zakup materaca, który jest dedykowany parom. Na czym to polega? Materace tego typu są skonstruowane tak, by jedna połowa materaca miała większą twardość niż druga. W ten sposób w jednym materacu znajdują się dwie niezależne strefy, które są dodatkowo dopasowane do potrzeb kobiet i mężczyzn. Część dla kobiet zapewnia lepsze podparcie bioder, a część dla mężczyzn ma wzmocnioną strefę na wysokości barków.

Takie materace łączą w sobie zalety rozwiązań, o których wspominaliśmy wyżej, a jednocześnie usuwają takie problemy jak różnice w wysokości czy szczeliny, które pojawiają się przy zastosowaniu dwóch materacy.

Niezależnie od tego, którą opcję wybierzemy ważne by zapewnić obu osobom komfortowe warunki snu, tak aby nocny wypoczynek zapewniał regenerację i pełen komfort, by budzić się wyspanym i wypoczętym każdego dnia.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE