Reklama

Masz ochotę... wpaść do przerębla? Będzie okazja

Opublikowano:
Autor:

Masz ochotę... wpaść do przerębla? Będzie okazja - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę na zalewie Sobótka, pod nadzorem ratowników WOPR, każdy chętny będzie mógł sprawdzić, co to dostać się pod lód, zetknąć z lodowatą wodą i spróbować się wydostać na powierzchnię. Zapowiada się więc ciekawie i z dreszczykiem.

W niedzielę na zalewie Sobótka, pod nadzorem ratowników WOPR, każdy chętny będzie mógł sprawdzić, co to dostać się pod lód, zetknąć z lodowatą wodą i spróbować się wydostać na powierzchnię. Zapowiada się więc ciekawie i z dreszczykiem.

Jak twierdzi WOPR, przedmiotem inicjatywy jest promowanie bezpiecznego spędzania wolnego czasu na zamarzniętych wodach. Imprezę urozmaicać będą pokazy specjalistycznego sprzętu ratowniczego prezentowanego przez straż pożarną.

- Pragniemy pokazać płocczanom wiedzę o sposobach przygotowania się do rekreacji na lodzie, tak aby zwiększyć swoje szanse w sytuacjach niebezpiecznych - mówią organizatorzy akcji.

Impreza rozpocznie się o godzinie 12:00 od prezentacji samo-ratownictwa, demonstrowanego przez ratowników WOPR. W dalszej części, każdy wcześniej zgłoszony uczestnik, będzie mógł spróbować swoich sił w sytuacji kontrolowanego zagrożenia.

Co będzie trzeba zrobić?

Zadaniem do wykonania będzie wskoczenie do wykutego przerębla i za pomocą sprzętu udostępnionego przez płocki WOPR, wydostanie się z niego o własnych siłach. Wykonanie tego wyczynu stanowi dopiero połowę sukcesu. W dalszej części należy przebrać się, mimo panującego mrozu, w komplet wcześniej przygotowanych suchych ubrań.

Dla osób, które zgłoszą się do samoratownictwa, przewidziane są upominki za odwagę. Dla zapewnienia komfortu i intymności obok przerębla będzie ustawiony parawan. Dodatkowo będzie zapewniony duży ogrzewany namiot oraz możliwość napicia się gorącej herbaty lub przekąszenia ciepłego posiłku.

Do zabawy może przyłączyć każdy kto:

  • ukończył 12. rok życia, jeżeli będzie przy nim obecny opiekun prawny i podpisze oświadczenie o wyrażeniu zgody na udział,
  • przygotuje we własnym zakresie plecak z zabezpieczonym przed zamoczeniem kompletem ubrań na zmianę. Powinny się tam znaleźć: buty, czapka, rękawiczki, bielizna, spodnie, bluza lub sweter, kurtka oraz termos z gorącą herbatą. Do skutecznego zabezpieczenia ubrań wystarczy szczelnie zamknięty worek foliowy. Plecak musi posiadać możliwość spięcia pasem biodrowym.
  • wyśle zgłoszenie zawierające imię, nazwisko oraz PESEL na adres: zgloszenia@woprplock.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE