W tym roku pracę w policji na Mazowszu znajdą 152 osoby. Wolne miejsca czekają także w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku. Jak zostać policjantem?
W Komendzie Miejskiej Policji w Płocku zatrudnionych jest w sumie 373 funkcjonariuszy. Wśród nich 55 kobiet: 10 policjantek pracuje w sekcji ruchu drogowego, 7 w wydziale patrolowo-interwencujnym, 4 kobiety pełnią funkcję dzielnicowych, w komisariatach spotkamy 10 policjantek, a jedna z pań jest kierownikiem posterunki policji.
Komendant Wojewódzki Policji w Radomiu rozpoczął procedurę rekrutacji kandydatów do służby w policji w 2018 roku na terenie województwa mazowieckiego. Na chętnych czekają 152 miejsca oraz stabilna praca, pełen pakiet socjalny i możliwość realizacji swojego potencjału w służbie drugiemu człowiekowi, co dla policjanta z powołania jest równie ważne jak wynagrodzenie za pracę. Co skłania do zasilenia szeregów policji?
- Na moją decyzję o podjęciu pracy w policji złożyło się kilka czynników - powiedział nam Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy KMP w Płocku. - Od najmłodszych lat fascynował mnie ten zawód, później pojawiła się chęć niesienia pomocy. Obserwowałem, co dzieje się każdego dnia w mojej rodzinnej miejscowości, ile zła ludzie potrafią sobie wyrządzić. Zawód policjanta jest po to, by temu przeciwdziałać i nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują. Dodatkowym argumentem była oczywiście stabilność zatrudnienia, o której na pewno myśli każdy młody człowiek, mający w planach założenie rodziny.
Osoby zainteresowane przyjęciem do służby w policji powinny osobiście złożyć komplet dokumentów w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku, al. Kilińskiego 8, w każdy poniedziałek i piątek, w godzinach 8.00 – 10.00. Przy składaniu dokumentów należy obowiązkowo posiadać przy sobie dowód osobisty, książeczkę wojskową oraz oryginały dokumentów potwierdzających wykształcenie i kwalifikacje zawodowe.
Planowane przyjęcia do służby w policji w 2018 roku, w tym również do Komendy Miejskiej Policji w Płocku będą odbywały się w następujących terminach:
- 20 marca 2018 roku – 15 osób
- 2 lipca 2018 roku – 25 osób
- 24 września 2018 roku – 55 osób
- 27 grudnia 2018 roku – 57 osób
Będą to przyjęcia do służby osób, które pomyślnie przejdą proces rekrutacji, składający się z: testu wiedzy, testu sprawności fizycznej, testu psychologicznego, rozmowy kwalifikacyjnej, badań lekarskich zakończonych orzeczeniem komisji lekarskiej, sprawdzania prawdziwości danych zawartych w kwestionariuszu oraz postępowania sprawdzającego.
Każdy kto pomyślnie przebrnie przez proces rekrutacji zostaje umieszczony na liście kandydatów do przyjęcia do Policji i w określonym terminie zostaje przyjęty do służby.
Szczegółowe informacje na temat procedury kwalifikacyjnej można znaleźć na stronie internetowej Komendy Głównej Policji (www.policja.pl).