Reklama

Marzyłeś o pracy w policji? Właśnie trwa nabór

Opublikowano:
Autor:

Marzyłeś o pracy w policji? Właśnie trwa nabór - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku pracę w policji na Mazowszu znajdą 152 osoby. Wolne miejsca czekają także w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku. Jak zostać policjantem?

W tym roku pracę w policji na Mazowszu znajdą 152 osoby. Wolne miejsca czekają także w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku. Jak zostać policjantem?

W Komendzie Miejskiej Policji w Płocku zatrudnionych jest w sumie 373 funkcjonariuszy. Wśród nich 55 kobiet: 10 policjantek pracuje w sekcji ruchu drogowego, 7 w wydziale patrolowo-interwencujnym, 4 kobiety pełnią funkcję  dzielnicowych, w komisariatach spotkamy 10 policjantek, a jedna z pań jest kierownikiem posterunki policji. 

Komendant Wojewódzki Policji w Radomiu rozpoczął procedurę rekrutacji kandydatów do służby w policji w 2018 roku na terenie województwa mazowieckiego. Na chętnych czekają 152 miejsca oraz stabilna praca, pełen pakiet socjalny i możliwość realizacji swojego potencjału w służbie drugiemu człowiekowi, co dla policjanta z powołania jest równie ważne jak wynagrodzenie za pracę. Co skłania do zasilenia szeregów policji?

- Na moją decyzję o podjęciu pracy w policji złożyło się kilka czynników - powiedział nam Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy KMP w Płocku. - Od najmłodszych lat fascynował mnie ten zawód, później pojawiła się chęć niesienia pomocy. Obserwowałem, co dzieje się każdego dnia w mojej rodzinnej miejscowości, ile zła ludzie potrafią sobie wyrządzić. Zawód policjanta jest po to, by temu przeciwdziałać i nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują. Dodatkowym argumentem była oczywiście stabilność zatrudnienia, o której na pewno myśli każdy młody człowiek, mający w planach założenie rodziny. 

Osoby zainteresowane  przyjęciem  do  służby  w  policji  powinny osobiście złożyć komplet dokumentów w  Komendzie  Miejskiej Policji w Płocku, al. Kilińskiego 8, w każdy poniedziałek i piątek, w godzinach 8.00 – 10.00. Przy składaniu dokumentów należy obowiązkowo posiadać przy sobie dowód osobisty, książeczkę wojskową oraz oryginały dokumentów potwierdzających wykształcenie i kwalifikacje zawodowe.

Planowane przyjęcia do służby w policji w 2018 roku, w tym również  do Komendy Miejskiej Policji w Płocku będą odbywały się w następujących terminach:

  • 20 marca 2018 roku – 15 osób
  • 2 lipca 2018 roku – 25 osób
  • 24 września 2018 roku – 55 osób
  • 27 grudnia 2018 roku – 57 osób

Będą to przyjęcia do służby osób, które pomyślnie przejdą proces rekrutacji, składający się z: testu wiedzy, testu sprawności fizycznej, testu psychologicznego, rozmowy kwalifikacyjnej, badań lekarskich zakończonych orzeczeniem komisji lekarskiej, sprawdzania prawdziwości danych zawartych w kwestionariuszu oraz postępowania sprawdzającego.

Każdy kto pomyślnie przebrnie przez proces rekrutacji zostaje umieszczony na liście kandydatów do przyjęcia do Policji i w określonym terminie zostaje przyjęty do służby. 

Szczegółowe informacje na temat procedury kwalifikacyjnej można znaleźć na stronie internetowej Komendy Głównej Policji (www.policja.pl).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE