Reklama

Marsz setek najmłodszych płocczan[FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Marsz setek najmłodszych płocczan[FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocczanie świętują rocznicę pierwszych, choć nie w pełni, to jednak demokratycznych wyborów. Pasażem Roguckiego ruszyła parada licząca kilkaset przedszkolaków, uczniów podstawówki i gimnazjum, a wieczorem wciąż jeszcze możecie zasiąść do Okrągłego Stołu.

Płocczanie świętują rocznicę pierwszych, choć nie w pełni, to jednak demokratycznych wyborów. Pasażem Roguckiego ruszyła parada licząca kilkaset przedszkolaków, uczniów podstawówki i gimnazjum, a wieczorem wciąż jeszcze możecie zasiąść do Okrągłego Stołu. 

Już z samego rana na płockim Starym Rynku stanęła instalacja 25 identycznych urn wolności, które czekają aż do późnego wieczora na wasze kartki z życzeniami. Będzie to z pewnością świetna okazja do wspomnień ówczesnego zwycięstwa Solidarności.

Natomiast tuż przed godziną 10.00 ruszyła spod kościoła św. Jadwigi Królowej kolorowa dziecięca parada i zatrzymała się dopiero w pobliżu ul. Tysiąclecia.

W happeningu z okazji święta wolności wzięli udział i ci najmłodsi, z Miejskiego Przedszkola nr 10 w Płocku, i ci trochę starsi, ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego oraz młodzież gimnazjalna. Wszyscy trzymający się za ręce, z buziami udekorowanymi w biało-czerwone serduszka albo wymalowanymi w polskie flagi.

Dzieci dumnie dzierżyły w dłoniach białe lub czerwone balony. Miny miały dosyć poważne, w końcu dostały poważne zadanie do wykonania. Na znak wychowawców wszyscy razem zaczęli skandować „rok wolności rokiem radości” i podnieśli balony w górę.

- Kto ty jesteś – zapytała się dziewczynka, która została zaproszona do mikrofonu.

- Polak mały – wszyscy zgromadzeni w Alei Ruguckiego odpowiedzieli zgodnym chórem.

Później uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 wspólnie recytowali, a tuż obok kilkoro uczniów uplotło figurę z własnych ciał na biało-czerwonej tekturze. Na koniec pod niebo poszybowały specjalnie przygotowane gołębie na znak otwartości, pokoju i radości.

Przypominamy, że jeszcze dziś w Teatrze Dramatycznym im. Szaniawskiego o godzinie 19.00 odbędzie się dodatkowo niecodzienna dyskusja przy Okrągłym Stole z udziałem aktorów i płockiej publiczności. Będzie to specyficzna gra, bowiem uczestnicy zostaną losowo podzieleni na dwie przeciwstawne strony, rządową i opozycyjną, spoglądając z obecnej perspektywy na wydarzenia sprzed 25 lat.


Fot. Portal Płock

Czytaj:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE