Reklama

Mapa zagrożeń. Płocczanie już wpisują na mapę to, co ich niepokoi

Opublikowano:
Autor:

Mapa zagrożeń. Płocczanie już wpisują na mapę to, co ich niepokoi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policja prosi, by dzielić się z nią spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa w najbliższej okolicy. Ma temu służyć aktualizowana na bieżąco Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zobaczcie, co zgłaszają policji płocczanie.

Policja prosi, by dzielić się z nią spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa w najbliższej okolicy. Ma temu służyć aktualizowana na bieżąco Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zobaczcie, co zgłaszają policji płocczanie.

Pilotażową wersję mapy wprowadzono najpierw w garnizonie stołecznym, potem na Podolasiu, Pomorzu, w Lubuskiem i Kujawsko-pomorskiem. Teraz z mapy mogą korzystać również mieszkańcy województwa mazowieckiego, a więc również i płocczanie. Docelowo zasięg mapy obejmie cały kraj.

[ZT]11687[/ZT]

Mapa gromadzi informacje na temat bezpieczeństwa na konkretnych ulicach, osiedlach czy dzielnicach na podstawie policyjnych statystyk, a także z informacji uzyskanych podczas bezpośrednich kontaktów z mieszkańcami, władzami samorządowymi i organizacjami pozarządowymi. Ważnym źródłem mają być również internauci, którzy mogą za pomocą mapy wskazywać, gdzie ich zdaniem nie jest bezpiecznie, bo na przykład źle oznakowano jakąś ulicę albo jest w ich najbliższym otoczeniu miejsce, w którym całymi wieczorami przesiadują grupki spożywających alkohol mężczyzn.

[YT]https://youtu.be/7Cobp2oQG24[/YT]

Stronę zbudowano tak, by korzystanie z niej było jak najbardziej intuicyjne.

- Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki policji - zapowiadają policjanci. - Zebrane informacje pozwolą na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu. Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

Z mapy mogą korzystać już również płocczanie. Do tej pory mieszkańcy naszego miasta zgłosili m.in. niestrzeżony przejazd kolejowy na ulicy Modrzewiowej, a także złą organizację ruchu na rondzie Wojska Polskiego (aktualnie statusy obu zgłoszeń to „weryfikacja”).

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy jak dotąd korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

[ALERT]1474460140809[/ALERT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE