Reklama

Mały plac został zagospodarowany. Czas na kolejne projekty

Opublikowano:
Autor:

Mały plac został zagospodarowany. Czas na kolejne projekty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Elegancki chodnik, zieleń, ławeczki i śmietniczki - tak od niedawna wygląda wyremontowany Plac Dąbrowskiego. To pierwszy element projektu, którego druga część jest o wiele większa.

Elegancki chodnik, zieleń, ławeczki i śmietniczki - tak od niedawna wygląda wyremontowany Plac Dąbrowskiego. To pierwszy element projektu, którego druga część jest o wiele większa. 

Prezydent Andrzej Nowakowski podsumował dziś tę o wiele mniejszą cześć zadania o nazwie "Rozwój terenów zielonych w mieście Płocku". Za ponad pół miliona złotych powstał niewielki pas zieleni rozdzielający nitki placu Generała Jarosława Dąbrowskiego. Nowy plac niewątpliwie dodaje uroku wyremontowanej kilka lat temu Wieży Ciśnień. 

- Chciałbym, żeby taka mała architektura świadczyła o poziomie estetyki w Płocku - mówił Andrzej Nowakowski. - Wykonawca miał czas do 15 września na zrealizowanie inwestycji, ale procedury odbiorowe już trwają. 

Drugą, o wiele większą i bardziej kosztowną częścią przedsięwzięcia jest remont Pasażu Roguckiego. Inwestycja na Wielkiej Płycie kosztować będzie ponad 13 milionów złotych. 7 milionów to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Koniec prac przewidziano na 30 maja 2018 roku, a do tego czasu, oprócz chodnika, mają tam powstać również m.in. ścieżka rowerowa, toaleta czy karmniki dla ptaków.

[ZT]14914[/ZT]

Remont obejmie też infrastrukturę podziemną - powstaną ponad 2 kilometry sieci kanalizacyjnej. Stąd też tak duże koszty. 

- Prace będą wiązały się z utrudnieniami dla mieszkańców, więc proszę o wyrozumiałość. Ścieżki będą wytyczone przez cały czas trwania prac, ale za chwilę rozpoczną się tam głębokie wykopy. Zamienimy to miejsce w przyjazną przestrzeń miejską - zapewnił włodarz miasta. 

Największym elementem przebudowanego pasażu będzie zieleń. Projekt zakłada tam 165 tys. nasadzeń. Jak mówił wiceprezydent Jacek Terebus, przebudowie ulegnie nie tylko miejsce, w którym wytyczony jest chodnik.

- Zagospodarujemy teren w całej szerokości, od bloków do bloków. To łącznie cztery hektary - mówił. 

[ZT]16160[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE