Reklama

Maluchy ary. Zobaczcie, jakie golasy [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Maluchy ary. Zobaczcie, jakie golasy [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nieopierzone, różowiutkie, łyse i ślepe golaski - tak wyglądają młode ary zielone, które wykluły się w płockim zoo.

Nieopierzone, różowiutkie, łysawe i ślepe golaski - tak wyglądają młode ary zielone, które wykluły się w płockim zoo.

Jak z dumą poinformowało płockie zoo, cała ptaszarnia zaćwierkała z radości na wieść o trojgu młodych piskląt, które wykluły się u dostojnej pary papug ary zielonej, niezwykle kolorowych ptaków, które w naturze żyją tylko w Meksyku.

Na razie trudno piać z zachwytu - maluszki są ślepe, łysawe, tylko z lichym irokezem i nic nie zdradza kolorowego upierzenia, którym niedługo się pokryją. Ale łyse golaski za ok. 2,5 miesiąca będą cieszyć oko publiczności w swojej wolierze w pawilonie ptaszarni.

Narodziny papużek bardzo ucieszyły całe płockie zoo. - Jest to gatunek zagrożony wyginięciem, a jego liczebność szacuje się na niecałe 10 tys. osobników - informuje Magdalena Kowalkowska z płockiego zoo. - Ary zielone zostały przekazane do płockiego ZOO przez koordynatora tego gatunku z ogrodu zoologicznego w Antwerpii, w ramach programu zarządzania tą populacją (ESB).

Koordynator gatunku raczej nie żałuje decyzji - w płockim zoo papugi czują się najwyraźniej wyśmienicie, skoro na świat przychodzi tak liczne potomstwo. - Jest to duży sukces hodowlany, gdyż w tym roku ptaki po raz pierwszy odchowują troje młodych (dotychczas odchowywały po jednym pisklęciu), a nasz ogród zoologiczny w 2009 r. po raz pierwszy w Polsce rozmnożył ten gatunek.

Fot. zoo


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE