Reklama

Małemu Antosiowi grozi kalectwo. Pomoc potrzebna od zaraz!

Opublikowano:
Autor:

Małemu Antosiowi grozi kalectwo. Pomoc potrzebna od zaraz! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Półtoraroczny Antoś urodził się z prawostronnym zniekształceniem kończyn oraz przykurczem w kolanie. Chłopiec pilnie potrzebuje operacji. Bez niej grozi mu kalectwo.

Półtoraroczny Antoś urodził się z prawostronnym zniekształceniem kończyn oraz przykurczem w kolanie. Chłopiec pilnie potrzebuje operacji. Bez niej grozi mu kalectwo. 

Mały Antoś ma zaledwie półtoraku, a życie już zdążyło go doświadczyć bardziej niż niejednego dorosłego. Chłopiec urodził się bez kości strzałkowej w prawej nóżce, stopa ma tylko trzy paluszki. Zdeformowana jest także prawa ręka.

Lekarze w Polsce zaoferowali długie i wieloetapowe leczenie. Szansą na normalne życie jest operacja za granicą, a ta kosztuje. I to niemało, bo blisko milion złotych. Jeden zabieg może diametralnie odmienić życie chłopca. Rodzice Antosia się nie poddają i wierzą w pozytywne zakończenie historii.

- Antoś niedawno skończył 1,5 roku. Próbuje naśladować inne dzieci – te zdrowe, które już dawno zaczęły chodzić. Kiedy próbuje wstać tak jak one, upada i patrzy na mnie, nie rozumiejąc dlaczego tak się stało. Kiedy chwyta zabawkę w obie rączki, zabawka często wypada, bo prawa rączka nie jest w stanie jej utrzymać. Jeszcze teraz Antoś jest mały i całkowicie nieświadomy tego, co czeka go, jeśli nie dojdzie do operacji - opisują sytuację syna na stronie Fundacji Siepomaga.  

Zbiórka przez Fundację Siepomaga została zainicjowana 9 stycznia. Na tę chwilę walkę Antosia wsparło 458 osób i uzbierano nieco ponad 9 tys. złotych. To jednak kropla w morzu potrzeb, niespełna 1% wymaganej kwoty. Nadal brakuje ponad 928 tys. złotych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE