Reklama

Małachowiacy, to ostatni dzwonek!

Opublikowano:
Autor:

Małachowiacy, to ostatni dzwonek! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w ten weekend absolwenci najstarszej szkoły w Polsce spotkają się na osiemnastym Zjeździe Małachowiaków i trzynastym Pikniku, by wspominać szkolne lata. Impreza dla kolegów ze szkolnej ławy zakończy się piknikiem w Centrum Konferencyjnym nad Wisłą.

Już w ten weekend absolwenci najstarszej szkoły w Polsce spotkają się na osiemnastym Zjeździe Małachowiaków i trzynastym Pikniku, by wspominać szkolne lata. Impreza dla kolegów ze szkolnej ławy zakończy się piknikiem  w Centrum Konferencyjnym nad Wisłą.

Jak poinformowało organizujące całą imprezę Towarzystwo Małachowiaków, można już zapisywać się na XVIII Zjazd Małachowiaków, który w tym roku odbędzie się 19 i 20 czerwca. Zaproszeni mogą czuć się wszyscy: tak ci, którzy kończyli najstarszą szkołę w Polsce zarówno rok temu, jak i pół wieku temu, ale także przyjaciele i sympatycy szkoły, którzy do niej nie chodzili. To już tradycja, że zawsze na piknik, który w tym roku zaplanowano w Centrum Konferencyjnym nad Wisłą, przychodzą też uczniowie innych płockich szkół.

- W ciągu dwóch zjazdowych dni, zaproponujemy państwu uczestnictwo w licznych atrakcjach, które przygotowują uczniowie i pracownicy szkoły oraz członkowie Towarzystwa Małachowiaków - zapraszają organizatorzy. - W trakcie zjazdu uroczysta atmosfera będzie przeplatać się z radosną zabawą.

 Będzie więc i składanie kwiatów na grobach dawnych belfrów szkoły, poświęcenie ossuarium ze szczątkami osób odnalezionymi podczas remontu Małachowianki, msza w farze, którą odprawi biskup płocki Piotr Libera, a także koncert chóru, pokaz filmu o szkole w reżyserii Piotra Bały, a późnym wieczorem - zwiedzanie szkoły pod hasłem „Noc z duchami”. Drugiego dnia z kolei zaplanowano m.in., walne obrady Towarzystwa Wychowanków, klasówka z Małachowianki, wreszcie na koniec - trzynasty już Piknik Małachowiaków.

Wpisowe na zjazd to 20 zł (zakup zniczy, kwiatów, identyfikatorów i pokrycie innych kosztów organizacyjnych), a na Piknik - 40 zł. Można je kupić w sekretariacie szkoły albo zapłacić przelewem - więcej info na www.malachowianka.pl

Oto szczegółowy program XVIII Zjazdu Małachowiaków

Piątek, 19 czerwca 2015 r.

godz. 14.00 - 16.00 - Składanie kwiatów na grobach nauczycieli Małachowianki,

godz. 17.00  - Msza Święta w Kościele Farnym pw. Św. Bartłomieja celebrowana przez ks. dr  Piotra Liberę Biskupa Płockiego. Poświęcenie Ossuarium i Szkoły.

godz. 19.30  - Koncert chóru szkolnego "Minstrel"

godz. 20.00 - Projekcja filmu o Małachowiance w reżyserii Piotra Bały

godz. 20.30  - Zwiedzanie szkoły - "Noc z duchami"

                                 

sobota, 20 czerwca 2015 r

godz. 9.30 - Uroczyste otwarcie XVIII Zjazdu Małachowiaków

godz. 12.00 - Walne Obrady Towarzystwa Wychowanków

godz. 13.30-15.30  - Spotkanie roczników

godz. 15.30  - Klasówka z Małachowianki

godz. 15.30-17.55  -  Prezentacja osiągnięć Szkoły. Programy artystyczne, zajęcia sportowe, zwiedzanie szkoły

godz. 18:00  - Koncert chóru szkolnego "Minstrel"

godz. 20.00 - Piknik Małachowiaków  Centrum Konferencyjnym nad Wisłą ul. Parowa 10

 

Szczegółowy program "Nocy z duchami" oraz sobotniej części spotkania (między 15.30, a 17.55) zostanie opublikowany na stronie Towarzystwa na początku czerwca.

Zdjęcia z ubiegłorocznego Pikniku w naszej galerii

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE