Reklama

Majątki komorników stały się jawne. Wśród milionerów jeden z Płocka

Opublikowano:
Autor:

Majątki komorników stały się jawne. Wśród milionerów jeden z Płocka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak duże oszczędności zgromadzili komornicy? Po raz pierwszy można zapoznać się z ich oświadczeniami majątkowymi, chociaż nie w przypadku każdego. Niektóre informacje dotyczące stanu majtkowego objęto ochroną prawną dla informacji niejawnych o klauzuli tajności "zastrzeżone".

Jak duże oszczędności zgromadzili komornicy? Po raz pierwszy można zapoznać się z ich oświadczeniami majątkowymi, chociaż nie w przypadku każdego. Niektóre informacje dotyczące stanu majtkowego objęto ochroną prawną dla informacji niejawnych o klauzuli tajności "zastrzeżone".

Komornicy zwykle zajmują się majątkami dłużników. Dotychczas nie mieli obowiązku składać oświadczenia majątkowego, które stałoby się jawne. Oczywiście przekazywali prezesom sądów apelacyjnych odpowiednie dokumenty, tyle że te nie były upubliczniane. Teraz obowiązek ten wynika z ustawy o komornikach sądowych, co oznaczało złożenie oświadczenia do 30 kwietnia 2019 r. według stanu na koniec poprzedniego roku. Z oświadczeniami można zapoznać się w internecie, a w przypadku komorników z Płocka - na stronie Sądu Apelacyjnego w Łodzi, jako jednostki nadrzędnej dla Sądu Okręgowego w Płocku.

"Dziennik Łódzki" prześwietlił wszystkie oświadczenia i wskazał największych krezusów. Na czele krótkiej listy nie uplasował się jednak komornik z Płocka, lecz ze Zgierza, gdzie prowadzi swoją kancelarię. Zaoszczędził już ok. 3 mln zł, do tego 0,5 mln zł w walucie obcej. Komornik z Płocka zgromadził 2 mln 599 tys. zł, natomiast na trzeciej pozycji mamy innego mieszkańca województwa mazowieckiego. W przypadku komornika z Sochaczewa chodzi o kwotę 2,2 mln zł i 10 tys. dolarów.

Płocki komornik prowadzi swoją kancelarię. Oprócz pokaźnych oszczędności, posiada także zabudowaną działkę, mieszkanie o powierzchni 80 metrów kwadratowych, dwa lokale mieszkalne połączone w jedno o powierzchni 120 metrów kwadratowych. Najwyraźniej lubi motoryzację, bowiem zadeklarował, że w swojej kolekcji zgromadził 6 pojazdów, w tym BMW X5 z 2015 r, BMW Z4 z 2012 r., nissana z 2012 r., suzuki grand vitara z 2006 r., sportowy motocykl hondę CBR 600 RR z 2013 r. oraz skuter wodny (yamaha FZR SVHO z 2015 r.). Dochody z kancelarii komorniczej - jak czytamy w oświadczeniu - wyniosły ponad 720,7 tys. zł. Do tego ma dochody z wynajmu mieszkania w wysokości 21,6 tys. zł brutto. Z kolei komornik z Sochaczewa korzysta z pięcioletniego volkswagena passata wartego około 50 tys. zł, zabudowanej działki o powierzchni 700 metrów kwadratowych, mieszkania (62 metry kwadratowe), zaś jego dochody z kancelarii komorniczej wyniosły 718 tys. zł.

Z Płockiem, Gostyninem czy Sierpcem można powiązać jeszcze kilkanaście osób, przy czym są tacy, którzy nie zadeklarowali żadnych oszczędności albo te wahają się - zależnie od osoby - od 20 tys. do 300 tys. zł. (przy czym oszczędności powyżej 100 tys. zł zadeklarowało troje komorników). Przykładowo jeden z komorników wskazał na posiadanie dwóch mieszkań, nieruchomości zabudowanej, audi Q3 z 2012 r. i toyoty yaris z 2014 r., do tego 300 tys. zł i 1351 euro. Dochody uzyskane z prowadzenia indywidualnej kancelarii komorniczej to ponad 558 tys. zł. Podobnie inny płocki komornik zgromadził już 270 tys. zł oszczędności, posiada działkę i mieszkanie (jako ustawowa wspólność majątkowa), hondę CR-V, suzuki SX4, a dochody z jego kancelarii komorniczej wyniosły 348,7 tys. zł. Na drugiej szali mamy również i takie osoby, które nie prowadzą własnej kancelarii komorniczej, deklarujące jedynie dochody uzyskane ze stosunku pracy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE