Reklama

Mają dość, więc… założą nową spółdzielnię

Opublikowano:
Autor:

Mają dość, więc… założą nową spółdzielnię - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Członkowie niewielkiej spółdzielni mieszkaniowej Komunalnik chcą wydzielić się jako nowa spółdzielnia. Będzie się nazywała oryginalnie… Zwycięska.

Członkowie niewielkiej spółdzielni mieszkaniowej Komunalnik chcą wydzielić się jako nowa spółdzielnia. Będzie się nazywała oryginalnie… Zwycięska.

Jak powiadomili nas członkowie niewielkiej spółdzielni Komunalnik, klamka zapadła - we wtorek odbyło się zebranie założycielskie, podczas którego lokatorzy budynku przy ul. Okrzei 2 podjęli uchwałę o odłączeniu się od spółdzielni i utworzeniu nowej - Zwycięskiej.

Litania zastrzeżeń wobec obecnej działalności zarządzającej kilkunastoma budynkami spółdzielni jest długa. Ich zdaniem, opłaty w Komunalniku są znacznie zawyżane, skarżą się na trudności z dostępem do dokumentów, mają też obiekcje co do gospodarowania środkami zgromadzonymi w funduszu remontowych.

Właśnie niskie opłaty za lokale, sprawiedliwe rozliczanie kosztów i dbanie o stan techniczny i estetyczny bloku przy Okrzei ma zapewnić utworzenie nowej spółdzielni. - Podczas obrad okazało się, że tak sformułowany cel jest niemożliwy do osiągnięcia istniejącej, skostniałej strukturze spółdzielni Komunalnik - mówią. - Wobec tego wszyscy zebrani podjęli decyzję o wydzieleniu się jako nowa Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zwycięska”.

Jej członkami zostaną dotychczasowi członkowie spółdzielni Komunalnik, posiadający prawa do lokali w budynku przy Okrzei, w sumie ponad 20 osób. Postanowili również wystąpić do zarządu spółdzielni z żądaniem zwołania zgromadzenia przedstawicieli członków lub walnego. - Podjęta zostanie uchwała o sposobie podziału spółdzielni w taki sposób, że część majątku S.M.L-W "Komunalnik", w tym jej udział we własności budynku przy ul. Okrzei 2 w Płocku, przypadająca proporcjonalnie do wielkości lokali członkom posiadającym prawa do lokali w budynku przy ul. Okrzei 2 w Płocku, przypadnie nowej SM „Zwycięska” - zapowiadają.

Wniosek o podział spółdzielni został złożony wczoraj rano. Teraz trzeba czekać na odpowiedź Komunalnika.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE