Reklama

Magda wykłada na politechnice. Jest chora

Opublikowano:
Autor:

Magda wykłada na politechnice. Jest chora - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Najbliższy weekend w galerii handlowej to nie tylko same zakupy. To również świetna okazja na podarowanie komuś szansy na wyzdrowienie. Na przeszczep szpiku czeka chora na ostrą białaczką limfoblastyczną płocczanka Magda Grabowska i wiele innych osób. Wielkie poszukiwania genetycznego bliźniaka dla płocczanki i innych chorych zaplanowano w najbliższy weekend w trzech płockich galeriach handlowych.

Najbliższy weekend w galerii handlowej to nie tylko same zakupy. To również świetna okazja na podarowanie komuś szansy na wyzdrowienie. Na przeszczep szpiku czeka chora na ostrą białaczką limfoblastyczną płocczanka Magda Grabowska i wiele innych osób. Wielkie poszukiwania genetycznego bliźniaka dla płocczanki i innych chorych zaplanowano w najbliższy weekend w trzech płockich galeriach handlowych.

W sobotę lub w niedzielę warto udać się do Galerii Wisła, Mazovii albo Mostów i odnaleźć wolontariuszy z Fundacji DKMS Polska. Poprzez wypełnienie krótkiego formularza i pobrania wymazu z zewnętrznej części policzka, co zajmie nie więcej niż pięć minut, mamy szanse na zrobienie czegoś wyjątkowego dla wielu ludzi, którzy tak jak płocczanka Magda Grabowska czekają na swoją szanse na wyjście z choroby. Nas to nic nie kosztuje, dla nich to podanie szklanki wody na środku pustyni. Podarowanie szansy na dalsze życie.

Magda Grabowska pracuje w lokalnej filii Politechniki Warszawskiej, jednak ostatnio musiała wyjechać z Płocka do warszawskiego szpitala na Banacha. Wszystko z powodu stwierdzenia u niej ostrej białaczki limfoblastycznej, która przewróciła zarówno jej, jak i najbliższym życie do góry nogami. Ratunkiem dla niej jest przeszczep krwiotwórczych komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. O pomoc w znalezieniu genetycznego bliźniaka apeluje jej mąż, Marek Grabowski, przyjaciele z pracy, zaangażowani w akcję studenci oraz ludzie z Fundacji DKMS Polska na czele z naszą „Płocczanką roku”, Olą Podwójci, kontynuującą dzieło swojego ojca, wykładowcy Politechniki Pawła Podwójciego.

Na szczęście tego typu akcje spotykają się z coraz większym odzewem i już tylko co piąty chory ma problemy ze znalezieniem swojego genetycznego bliźniaka. – Jeśli ktoś już jest zarejestrowany, niech przyprowadzi kogoś z rodziny, znajomego, niech powstanie cały łańcuszek dawców – nawoływał Piotr Aniśko z DKMS-u w kontekście planowanej weekendowej akcji podczas konferencji prasowej, która niedawno odbyła się w Domu Darmstadt.

Może już widzieliśmy plakaty w autobusach albo na klatce schodowej lub trafiła w nasze ręce kolorowanka dla dzieci, gdzie po drugiej stronie wypisano informacje na temat akcji dla Magdy Grabowskiej? Oto co musimy wiedzieć z związku z rejestracją w bazie dawców DKMS-u: to naprawdę nic nie boli i nie wiąże się z żadnymi opłatami. Wolontariusz poprosi o nasz dowód osobisty, przeprowadzi z nami krótki wywiad na temat stanu naszego zdrowia, następnie pobierze wymaz z wewnętrznej części policzka i już będzie po wszystkim. Za jakiś czas nadeślą nam pocztą zapakowaną w kopertę kartę dawcy.

Drobne przeziębienie przy rejestracji nie stanowi najmniejszej przeszkody, jednak jest kilka wskazań, które koniecznie musimy mieć na względzie. Osoby chętne powinny być w przedziale wiekowym od 18. do 55. roku życia, ważyć minimum 50 kg. Ich wskaźnik masy ciała BMI nie może być wyższy niż 40.

Akcja poszukiwania genetycznego bliźniaka dla Magdy Grabowskiej potrwa od 27 do 28 czerwca we wszystkich trzech galeriach handlowych w godzinach 10.00 – 18.00. Jak dotąd wśród płocczan zarejestrowało się 3,5 tys. osób. Teraz czas na resztę.

Czytaj też:

Fot. Konferencja prasowa w Domu Darmstadt z udziałem przedstawicieli DKMS Polska, męża i znajomych Magdy Grabowskiej, Karolina Burzyńska / Portal Płock.

Film promujący akcję możecie obejrzeć tutaj:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE