Reklama

Macie problem z segregacją śmieci? Powstała specjalna strona internetowa

Opublikowano:
Autor:

Macie problem z segregacją śmieci? Powstała specjalna strona internetowa  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Paragon ze sklepu to nie papier, karton po mleku tez wyrzucamy do pojemnika na metale i tworzywa sztuczne - niektóre zasady segregacji bywają skomplikowane i często zastanawiamy się, do jakiej frakcji przyporządkować odpad. Urząd miasta uruchomił specjalną wyszukiwarkę, w której w razie wątpliwości można sprawdzić.

Paragon ze sklepu to nie papier, karton po mleku tez wyrzucamy do pojemnika na metale i tworzywa sztuczne - niektóre zasady segregacji bywają skomplikowane i często zastanawiamy się, do jakiej frakcji przyporządkować odpad. Urząd miasta uruchomił specjalną wyszukiwarkę, w której w razie wątpliwości można sprawdzić. 

Dla niektórych 1 lutego był szokiem. W życie weszły przepisy, które nakazują segregację odpadów na pięć frakcji: papier, szkło, metale, tworzywa sztuczne i odpady ulegające biodegradacji. Niektóre zasady sortowania odpadów mogą wydawać się dziwne - np. papierowy paragon wyrzucamy do odpadów zmieszanych. Recykler nie odzyska z niego papieru. 

Urząd miasta wcześniej wydał ulotkę, a teraz na stronie czysty.plock.eu powstała specjalna wyszukiwarka. Po wpisaniu nazwy odpadu, system podpowiada do jakiego pojemnika trzeba go wrzucić. System nie jest jeszcze idealny, bo nie rozwiewa jeszcze wszystkich wątpliwości, np. gdzie wyrzucić kopertę z okienkiem? Taką do zmieszanych, zwykłą kopertę do papieru. 

Mieszkańcy domków jednorodzinnych na stronie mogą sprawdzić także harmonogram odbioru odpadów. Jest tu też wykaz aptek przyjmujących przeterminowane leki czy mapa monitoringu powietrza w mieście. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE