Reklama

Reklama

Ma powstać 20 kilometrów ścieżek rowerowych. Zobaczcie gdzie

Opublikowano: czw, 23 mar 2017 11:49
Autor:

Ma powstać 20 kilometrów ścieżek rowerowych. Zobaczcie gdzie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku w Płocku mają powstać kolejne ścieżki rowerowe. Sprawdźcie, jakie plany ma w tym zakresie płocki Ratusz.

Reklama

W tym roku w Płocku mają powstać kolejne ścieżki rowerowe. Sprawdźcie, jakie plany ma w tym zakresie płocki Ratusz. 

W ciągu ostatnich kilku lat w naszym mieście powstało kilkanaście kilometrów ścieżek rowerowych - na koniec 2016 roku było ich już prawie 40 kilometrów. Podróż rowerem do szkoły i pracy czy też zwykła przejażdżka rekreacyjna to nie tylko profity dla zdrowia, ale też jakości powietrza w naszym mieście. 

Władze miasta w najbliższych latach planują dalszą rozbudowę dróg dla rowerzystów. Powiązane jest to ze środkami unijnymi, o które aplikowali urzędnicy. Płock startował w dwóch konkursach - pierwszy skupia się wyłącznie na budowie ścieżek, a w drugim są one tylko elementem.

W obu przypadkach dokumenty zostały już złożone, a wyniki pierwszego konkursu powinniśmy poznać w ciągu kilku dni. Na drugi przyjdzie jeszcze poczekać, bo Urząd Marszałkowski przesunął termin na składanie ofert do końca marca.

Zakładając, że wszystko pójdzie po myśli urzędników i zamierzone środki zostaną przyznane, w najbliższych dwóch latach na mapie rowerowej Płocka przybędzie 20 kilometrów dróg dla jednośladów.

- Jeśli otrzymamy dotację, to w tym roku na pewno rozpoczniemy budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Dobrzyńskiej, Portowej i Kolejowej, aż do granic miasta. Najważniejsza jest jednak magistrala rowerowa od Al. Kobylińskiego, wzdłuż Al. Jachowicza, Piłsudskiego, aż do skrzyżowania Wyszogrodzkiej z Armii Krajowej. Powstanie po wschodniej stronie miasta.

To najważniejsze plany, ale w zamyśle jest też kilka innych, np. połączenie ulic Nowy Rynek i Obrońców Westeplatte, ścieżka przy al. Broniewskiego czy przebudowa tej przy ul. Łukasiewicza. Niezależnie od dotacji zewnętrznych Miejski Zarząd Dróg ze środków własnych dokończy tę przy Al. Kobylińskiego. 

- W ramach konkursu Rozwoju Systemu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej aplikowaliśmy też o parking przy cmentarzu komunalnym, zakup 25 autobusów niskoemisyjnych i 40 nowych wiat przystankowych, z czego 10 w pełni wyposażonych w system informacji - zapowiada Hubert Woźniak. - Planujemy też ścieżkę rowerową przy ul. Mickiewicza. Mogła ona powstać już dawno, ale musieliśmy czekać ze względu niemożliwą ingerencję w inwestycję finansowaną przez UE. Okres ochronny już minął i będziemy mogli przystąpić do pracy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (37)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.