Reklama

Ma już Sierpc, doczeka się i Gostynin. Dotacja 2,5 mln zł

Opublikowano:
Autor:

Ma już Sierpc, doczeka się i Gostynin. Dotacja 2,5 mln zł - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłym roku mieszkańcy Sierpca, po wielu latach oczekiwania, cieszyli się z otwarcia zmodernizowanego stadionu. Wszystko wskazuje na to, że duża sportowa inwestycja będzie także w Gostyninie.

W ubiegłym roku mieszkańcy Sierpca, po wielu latach oczekiwania, cieszyli się z otwarcia zmodernizowanego stadionu. Wszystko wskazuje na to, że duża sportowa inwestycja będzie także w Gostyninie. 

W Sierpcu w maju 2019 r. uroczyście otwarto gruntownie zmodernizowany obiekt, który już w niczym - oprócz lokalizacji - nie przypominał starego, wysłużonego stadionu. Inwestycja była potężna, nie tylko jak na realia miasta powiatowego. 

Całkowity koszt wyceniono na ponad 11 mln zł! Pieniądze wyłożyła gmina miasto Sierpc, do tego doszły wysokie dofinansowania z różnych źródeł z budżetu państwa. 

Podobnie pozytywną ścieżką podąża Gostynin. W tym przypadku chodzi o projekt „Modernizacja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie poprzez budowę treningowego boiska piłkarskiego oraz zaplecza sanitarno–szatniowego”.

Inwestycję przygotowywano w ub.r., w końcu stycznia nastąpiło podpisanie umowy dotyczącej dofinansowania w wysokości 2,5 mln zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach  Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – edycja 2019.

- To jest olbrzymie dofinansowanie. Planujemy w MOSiR budowę zaplecza socjalno - sanitarnego oraz boiska treningowego na potrzeby miejskiego klubu Mazur Gostynin - informuje burmistrz miasta Paweł Kalinowski. 

Będzie m.in. sztuczna nawierzchnia, oświetlenie, dojazdy, infrastruktura. To na razie pierwszy etap inwestycji, w tym roku Gostynin może liczyć na 1 mln zł, a przyszłym - na 1,5 mln zł. Wspomniana modernizacja obiektu zakończy się w grudniu 2021 r., w sumie ma kosztować ponad 5,8 mln zł.

W kolejnym etapie burmistrz zapowiada modernizację bieżni, głównej płyty, instalację sztucznego oświetlenia, co sprawi, że obiekt będzie spełniał wymogi trzeciej ligi piłkarskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE